Po prawie czterech długich miesiącach do walki o ligowe punkty wracają drużyny występujące w IV lidze śląskiej. Pierwsze spotkania o punkty bywają często wielką niewiadomą. Forma piłkarska drużyn z meczów sparingowych nigdy nie oddaje prawdziwej wartości zespołu, który już w sobotę zacznie batalię w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017. Drużyna Gwarka, która spędziła przerwę zimową na pozycji lidera w pierwszej grupy IV ligi śląskiej zmierzy się na własnym stadionie z rezerwami GKS-u Tychy.

 

Zdecydowanie bliżej zwycięstwa, przynajmniej przed pierwszym gwizdkiem arbitra, są piłkarze Gwarka. Przemawiają za nim bowiem praktycznie wszystkie ligowe statystyki. Liderzy swojej grupy na własnym obiekcie nie mają sobie równych. Dotychczas w sezonie 2016/2017 na stadionie w Tarnowskich Górach rozgrywali osiem meczów, wszystkie zakończone zwycięstwem podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko. Zaledwie jedna stracona bramka pokazuje, jak ciężką do zdobycia twierdzą jest stadion Gwarka. Tarnogórzanie w trakcie zimowego okresu przygotowawczego rozegrali dziewięć meczów kontrolnych, w których zanotowali trzy zwycięstwa, a także tyle samo remisów jak i porażek. W zespole zaszło także parę zmian kadrowych, o których jednak szerzej napiszemy niebawem. Z pewnością w sobotnim meczu na boisku nie ujrzymy Alexandra Mrozka oraz Patryka Timochiny, którzy pauzować będą z powodu nadmiaru żółtych kartek. Faworytem sobotniego meczu jest drużyna Gwarka, jednak udowodnić to piłkarze naszej drużyny muszą jak zawsze na boisku. Niech małym bodźcem dla naszej drużyny będzie statystyka wiosennych meczów inauguracyjnych. Od trzech sezonów Gwarek regularnie wygrywa pierwsze wiosenne mecze ligowe. Co więcej, nasza drużyna nie straciła w tych trzech meczach nawet jednej bramki.

 

O niezbyt udanej rundzie jesiennej z pewnością będą chcieli zapomnieć nasi sobotni goście. Drużyna rezerw GKS-u Tychy do Tarnowskich Gór przyjeżdża po trzech ligowych porażkach z rzędu. W ostatnich pięciu meczach tyszanie zdobyli zaledwie punkt, a po raz ostatni wygrali jeszcze w październiku w domowym meczu z MKS-em Myszków. Czternasta pozycja w tabeli po pierwszej części rozgrywek nie jest wcale pozycją bezpieczną. Nasi sobotni goście zdobyli dotychczas szesnaście punktów, na co złożyło się pięć zwycięstw, jeden remis oraz jedenaście porażek. Niestety prognoza ligowego meczu wyjazdowego dla tyszan nie jest optymistyczna. O ile zespół Gwarka wszystkie osiem meczów domowych wygrał, tak drużyna GKS-u II Tychy wszystkie osiem meczów wyjazdowych przegrała. Żeby jednak nie odbierać rywalowi wszystkich szans trzeba nadmienić, iż nasz najbliższy przeciwnik zdobył w rundzie jesiennej 34 bramki (o pięć więcej niż Gwarek), przez co znajduje się na czwartym miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych drużyn naszej grupy. Drugi zespół GKS-u jest także jednym z trzech zespołów, którym udało się w rundzie jesiennej aż trzykrotnie pokonać bramkarza Gwarka. Walka o utrzymanie w IV lidze jest dla zespołu prowadzonego przez trenera Tomasza Wolaka priorytetem. Swoją kampanię goście zaczynają zatem z „wysokiego c”, czyli od starcia z liderem.

 

Historia spotkań Gwarka z drużyną GKS-u II Tychy nie jest długa. Jak na razie przypomnieć można jedynie pierwszy mecz pomiędzy obydwoma drużynami z początku sezonu 2016/2017, kiedy to tarnogórzanie zwyciężyli w Tychach 5:3.

13.08.2016r. IV liga sezon 2016/2017, GKS II Tychy – Gwarek 3:5 (2:3) bramki: Dzido, Górka, Rosiński, Jarka, Polak

 

Sobotni mecz pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a GKS-em II Tychy poprowadzi jako sędzia główny pan Andrzej Majcher (Katowice). Arbiter ten prowadził między innymi przegrany mecz Gwarka w Poraju (2:3). Inauguracja ligowej wiosny na stadionie Gwarka w Tarnowskich Górach w najbliższą sobotę 11 marca o godzinie 15:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na to spotkanie!

Dodaj komentarz