Dziś oficjalnie możemy Państwu przedstawić kolejnego nowego zawodnika Gwarka Tarnowskie Góry, który reprezentować będzie nasz Klub w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Został nim niespełna 21-letni Maciej Borycka, który mimo młodego wieku posiada już spore doświadczenie na poziomie makroregionalnym.

 

Nasz nowy zawodnik urodził się w 2000 roku w Knurowie i posiada status młodzieżowca. Jest wychowankiem Piasta Gliwice, w barwach którego występował w drużynach młodzieżowych, będąc ważnym ogniwem swojego zespołu grającego w Centralnej Lidze Juniorów. W sezonie 2018/2019 zaliczył udany sezon w Polonii Bytom, która to zdobyła mistrzostwo IV ligi śląskiej i po barażach z LKS-em Czaniec awansowała do III ligi. Maciej w tym finałowym dwumeczu nie tylko wystąpił na boisku przez pełne 180 minut, ale także zdobył jedną z dwóch bramek dla swojej drużyny. W następnym sezonie trafił do występującej na szczeblu centralnym Skrze Częstochowa, natomiast przez ostatni rok reprezentował barwy III-ligowej Stali Brzeg. W jej barwach pojawił się łącznie w szestastu meczach ligowych oraz trzech pucharowych. Do Tarnowskich Gór zawodnik został wypożyczony ze Skry Częstochowa.

 

Nominalną pozycją Macieja Borycki na boisku jest środek pomocy. Nasz nowy nabytek przebywał ze swoją nową drużyną przez większą część zimowego okresu przygotowawczego i szybko przekonał do swoich umiejętności sztab szkoleniowy Gwarka. Liczymy, że będzie on silnym ogniwem tarnogórskiej drużyny w rundzie wiosennej.

 

maciej_borycka_agroplon_sparing

Naszego nowego zawodnika serdecznie witamy w Gwarku i życzymy samych udanych występów!

 

Dodaj komentarz