W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek III ligi, Gwarek Tarnowskie Góry pokonał na obiekcie Walki Makoszowy drużynę juniorów Górnika Zabrze 5:3 (1:1). Ładny dla oka mecz z wieloma ofensywnymi akcjami przyniósł aż osiem bramek, z czego po raz drugi z rzędu pięć bramek było autorstwa naszej drużyny. Do siatki zabrzan trafiali dwukrotnie Patryk Joachim i Daniel Barbus, a także zawodnik testowany.

Ostatnim rywalem Gwarka w zimowych grach sparingowych była drużyna juniorów Górnika Zabrze. Zespół, który w maju ubiegłego roku zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w Centralnej Lidze Juniorów, w następnym tygodniu miał zmierzyć się w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów w Zabrzu z rówieśnikami z greckiego PAOK-u Saloniki. Niestety z uwagi na wycofanie się kilku innych europejskich drużyn z tych rozgrywek, UEFA zadecydowała o przedwczesnym zakończeniu tych elitarnych rozgrywek. Stąd zatem zarówno dla Górnika, jak i dla Gwarka sobotni sparing był ostatnim sprawdzianem przed powrotem na ligowe boiska.

W składzie Gwarka na sobotni mecz kontrolny zabrakło zmagających się z drobnymi urazami Roberta Chwastka, Sławomira Pacha, Tomasza Pośpiecha oraz Dawida Jarki. Obydwie drużyny w pierwszej połowie stworzyły ładne widowisko, po którym piłka dwukrotnie znalazła drogę do bramki. Najpierw po początkowej przewadze tarnogórzan, nadziali się oni na jedną z kontr, po których piłka pechowo trafiła w Sebastiana Siwka i wpadła do bramki Gwarka. Na całe szczęście nasza drużyna dość szybko zdołała wyrównać. Składną akcję Gwarka wykończył strzałem przy słupku zawodnik testowany i na krótką przerwę obydwie drużyny schodziły zdobywając po jednej bramce. Prawdziwy worek z bramkami otworzył się w drugiej odsłonie meczu. Najpierw dwie bramki dla Gwarka zdobył Patryk Joachim, najpierw w sytuacji „sam na sam” pokonując Maksymiliana Ćwika, a następnie raz jeszcze wpisując się na listę strzelców, tym razem kończąc skutecznie strzałem głową. Nie minęło dziesięć minut, a tarnogórzanie znów znaleźli drogę do zabrzańskiej bramki. Tym razem uczynił to kolejny, były zawodnik Górnika – Daniel Barbus. Na środkowego pomocnika Gwarka były to kolejne trafienia numer trzy i cztery podczas zimowych gier kontrolnych. W ostatnich minutach meczu w szeregach naszej drużyny wyraźnie zabrakło skupienia w formacji defensywnej. Skorzystali z tego młodzi gracze Górnika, którzy w przeciągu kilku minut dwukrotnie po błędach w naszej obronie pokonali będącego w bramce Gwarka Mateusza Rosoła. Na takie błędy w meczach ligowych nie możemy sobie pozwolić.

Dla Gwarka był to dziewiąty, ostatni mecz w ramach zimowych gier kontrolnych. Tarnogórzanie łącznie zanotowali sześć zwycięstw, raz zremisowali, a także zostali dwóch porażek. Za tydzień w niedzielę meczem w Lubinie zainaugurują zmagania ligowe w 2021 roku. W tym samym dniu młodzi gracze Górnika, którzy w sobotnie przedpołudnie pokazali się z naprawdę dobrej strony, zmierzą się w domowym meczu w ramach Centralnej Ligi Juniorów z drużyną Escoli Warszawa.

27.02.2021 r, sparing, obiekt GKS Walka Makoszowy Zabrze, ul. Jaskółcza 40, 41-800 Zabrze

GÓRNIK ZABRZE U18 – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 3:5 (1:1)

1:0 – Sebastian Siwek (samobójcza) 26 min.

sędzia: Henryk Bąk (KS Zabrze)

GÓRNIK: Ćwik – Wystop, Skała, Gandziarowski, – Macha, Szczepanik, Okaj, Stalmach – Grot, Brudzinski, Kowalik oraz Staszkiewicz, Zawada, Martuszewski, Peda, Iwański, Moraczewski. Trenerzy: Jan ŻUREK i Radosław OSADNIK.

GWAREK: Wiśniewski (66′ Rosół) – K. Joachim (66′ Dyląg), Dzido (46′ Timochina), Czajkowski, Obuchowski (66′ Pipia) – Barbus, Kuliński, Zawodnik testowany, Siwek (46′ Borycka), Dworaczek (66′ Skrzyniarz) – P. Joachim. Trener: Krzysztof GÓRECKO.