Ostatnim, nowym zawodnikiem Gwarka, który wzmocni nasz klub w trakcie rundy wiosennej sezonu 2020/2021 jest mający za sobą debiut w rozgrywkach PKO Ekstraklasa – Michał Rakowiecki. Uzdolniony zawodnik został do Gwarka Tarnowskie Góry wypożyczony z Piasta Gliwice.

 

Michał swoje pierwsze kroki w karierze piłkarskiej zaczynał w Sośnicy Gliwice. Szybko później trafił do Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice, gdzie przechodził przez kolejne drużyny młodzieżowe gliwickiego klubu. W styczniu 2019 roku sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Piasta z trenerem Waldemarem Fornalikiem na czele dostrzegł talent Michała, zapraszając go na treningi zespołu PKO Ekstraklasy. Od tej pory 20-letni zawodnik pozostaje w szerokim składzie ubiegłorocznego Mistrza Polski, zaliczając w październiku ubiegłego roku debiut w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w meczu z Cracovią w Krakowie.

 

Z Gwarkiem nasz ostatni zimowy nabytek przebywa od lutego i dość szybko przekonał swoimi piłkarskimi umiejętnościami sztab szkoleniowy naszej drużyny. W ostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek ligowych zdobył nawet w konfrontacji z juniorskim zespołem Górnika Zabrze. Ofensywnie przysposobiony zawodnik będzie z pewnością sporym wzmocnieniem tarnogórzan w drugiej części sezonu.

 

Michał, witamy Cię w Gwarku i życzymy Ci samych udanych spotkań w barwach nowej drużyny!

rakowiecki_sparing_gwarek_gornik_clj (1280x853)

 

Dodaj komentarz