Lipiec i sierpień to dla dzieci i młodzieży czas przede wszystkim odpoczynku od szkoły. Każdy powinien ten czas sobie zarezerwować na szukaniu przygód, zwiedzaniu różnych, nowych miejsc, a także szeroko pojętego odpoczynku. Nie znaczy to jednak, iż dzieci powinny ten czas przeznaczyć jedynie na leniuchowanie. Takie rzeczy z pewnością nie u nas! Od ostatniego tygodnia lipca zaczęły się na naszych obiektach letnie półkolonie, skierowane dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Lato w mieście 2018”.

 

Galeria zdjęć z pierwszego tygodnia letnich półkolonii „Lato w mieście 2018” (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Można powiedzieć, iż obecnie jesteśmy na półmetku naszych letnich działań. W poprzednim tygodniu rozpoczęliśmy pierwszym turnusem kolejny już rok wspólnych zabaw poprzez naukę. Byliśmy na basenie, w kinie, na siłowni, aktywnie bawiliśmy się w Parku Trampolin oraz na boiskach, mieliśmy za sobą konkursy plastyczne oraz prelekcje na temat zdrowego, aktywnego oraz przede wszystkim bezpiecznego trybu życia, przy pomocy filmów edukacyjnych oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, którzy podczas swoich prelekcji opowiadali m.in. o bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym, czy udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Wszystko to i jeszcze więcej można zobaczyć w naszej galerii, którą oddajemy do Państwa użytku. Pamiętajmy, iż nad bezpieczeństwem dzieci czuwa wyspecjalizowana grupa opiekunów oraz trenerów TS Gwarek, którzy każdego dnia dbają o dobry nastrój swoich podopiecznych. 

 

Obecnie jesteśmy w trakcie drugiego turnusu. Na wszelki wypadek prezentujemy Państwu plan kolejnych dni drugiego turnusu akcji „Lato w mieście 2018”, skierowanej dla dzieci z roczników 2010 oraz młodszych:

polkolonie2018_turnusI_cz1 polkolonie2018_turnusI_cz2

 

Trzeci turnus letnich półkolonii na obiektach Gwarka odbędzie się w dniach 20-24 sierpnia. Jest on skierowany dla dzieci z roczników 2004, 2005 oraz 2006. Następna porcja gorących informacji na temat półkolonii ukaże się już niedługo!

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz