Fot. Centrum Rehabilitacji „ManualMed”

Koniec pierwszej części sezonu piłkarskiego nie oznacza końca imprez rozgrywanych na naszym stadionie. Zanim stadion przy ul. Wojska Polskiego zapadnie w zimowy sen, już w najbliższą sobotę odbędzie się na nim bardzo ciekawe wydarzenie. Przy współpracy Towarzystwa Sportowego „Gwarek” Tarnowskie Góry oraz Centrum Rehabilitacji „ManualMed” z Tarnowskich Gór, na naszym stadionie w sobotę 26 listopada w godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się impreza biegowa pt. „Nie dajmy się jesieni!”.

 

Więcej o samym wydarzeniu, jego genezie oraz programie dnia opowie pomysłodawca imprezy, właściciel Centrum Rehabilitacyjnego „ManualMed” – pan Piotr Żurek.

 

Rozmawia: Mateusz Skutnik

 

Witam Panie Piotrze. Kibice Gwarka przyzwyczaili się, że w ostatnim czasie na naszym obiekcie rozgrywane są jedynie mecze piłkarskie. Pan jednak wpadł na świetny pomysł, aby w najbliższą sobotę zamienić stadion Gwarka w arenę lekkoatletyczną. Runda jesienna w IV lidze się zakończyła, jednak na Gwarku będzie się cały czas działo. Jak narodziła się idea sobotniego wydarzenia?

Witam wszystkich. Skąd pomysł na nasze sobotnie bieganie? Sam biegam od wielu lat, biorę udział w różnego rodzaju olimpiadach, imprezach biegowych. Obserwuję, iż w naszym mieście jest coraz więcej ludzi biegających, czyli takich, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Spotyka się ich na ulicach, w parkach, na bieżniach sportowych. Jadąc kiedyś samochodem z moją żoną usłyszałem o podobnej imprezie, która odbywa się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, dysponującą również fantastyczną bieżnią. Pomyślałem sobie wtedy, dlaczego by tak nie zrobić podobnej imprezy na naszym stadionie? Przecież tam także ludzie bardzo często lubią trenować. Biegający na bieżni ludzie to bardzo częsty obrazek.

 

Bieżnia lekkoatletyczna, która otacza boisko Gwarka nie jest Panu obca. Zna Pan to miejsce doskonale. Po tym, jak pomysł narodził się w Pana głowie, kolejne etapy przygotowań do imprezy były już tylko formalnością.

Jestem oficjalnym partnerem Gwarka Tarnowskie Góry, postanowiłem wykonać telefon do prezesa klubu Marka Porady. Nie było żadnych wątpliwości – od razu dostałem odpowiedź pozytywną. Towarzystwo Sportowe „Gwarek” Tarnowskie Góry jak najbardziej chciało przyłączyć się do mnie w tworzeniu tej imprezy. Razem stworzymy to bardzo fajne wydarzenie, na które już teraz wszystkich chętnych, dysponujących wolnym czasem serdecznie zapraszamy.

 

Jak zatem wygląda program sobotniego wydarzenia? Jakie niespodzianki przygotował Pan dla wszystkich tych, którzy w sobotnie przedpołudnie odwiedzą stadion Gwarka?

Na imprezie oprócz samego faktu, że będzie to swobodne, wspólne bieganie przy fajnej muzyce, zaprosiłem trenera fitness, który na samym początku poprowadzi rozgrzewkę. Następnie zaczynamy sobie biegać, z głośników lecieć będzie fajna muzyka. Mam także nadzieję, że pogoda nam dopisze. Do dyspozycji wszystkich biegających będzie fizjoterapeuta z naszego centrum. Będzie także trener lekkoatletyczny oraz przygotowania motorycznego Szymon Glinka – jest to zwycięzca biegu na 10 km podczas I edycji Półmaratonu Tarnogórskiego. Jest zatem się od kogo uczyć. Warto z nim porozmawiać na temat biegania, planów treningowych – z pewnością doradzi. Warto porozmawiać także z naszą fizjoterapeutką Kingą Skrodzką, ponieważ bieganie to nie tylko same klepanie stopami po asfalcie. Często do nas, czyli do Centrum Rehabilitacji trafiają ludzie, którzy mają problemy z kolanami, ze ścięgnami Achillesa, właśnie dlatego, że biegają. Bieganie to niestety nie tylko samo kupienie butów, spodenek i możemy powiedzieć, że jesteśmy gotowi do biegania. Bardzo istotne jest to jak biegamy, aby nie zrobić sobie krzywdy i po to także będzie tam nasza fizjoterapeutka.

 

Całość brzmi bardzo zachęcająco. Jest to widać impreza dla tych, którzy posiadają już pewną wiedzę na temat biegania oraz dla tych, którzy dopiero stawiają w tym pierwsze kroki. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Ogólnie wydarzenie ma służyć wspólnej zabawie, pożegnaniu jesieni oraz pokazaniu, że mimo nadchodzącej powolnymi krokami zimy nie mamy zamiaru tracić kontaktu z naszą wspólną pasją, jaką jest bieganie oraz szeroko pojęta aktywność fizyczna.

 

Nie pozostaje nam zatem nic innego, tylko raz jeszcze zaprosić wszystkich Państwa na stadion Gwarka w sobotę 26 listopada w godzinach 10:00 – 12:00. Stawiajmy na aktywność fizyczną. Te dwie godziny spędzone na naszym stadionie z pewnością zamienicie Państwo na mile spędzony czas.

 

Więcej o wydarzeniu: TUTAJ.

Dodaj komentarz