Fot. Marzena Stanek

Równo tydzień temu członkowie Zarządu Klubu, sztab trenerski oraz piłkarze lidera pierwszej grupy IV ligi śląskiej spotkali się w budynku klubowym TS Gwarek na pierwszym, organizacyjnym treningu w 2017 roku. Tradycyjnie już zawodników w nowym roku przywitał Prezes TS Gwarek Marek Porada, a następnie po krótkich przemowach ze strony sponsorów oraz sztabu trenerskiego, zawodnicy wyruszyli na krótką rozgrzewkę, która zainaugurowała zimowe przygotowania do rundy wiosennej.

 

Galeria zdjęć z treningu fitness prowadzonego przez Oliwię Dawid (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Pierwszy tydzień treningów nasi zawodnicy mieli niezwykle urozmaicony. We wtorek piłkarzy Gwarka, którzy trenować będą m.in. w hali wojskowej w Tarnowskich Górach, czekała mała niespodzianka. Na początku swych przygotowań do ligowej wiosny, naszych piłkarzy czekał trening… futbolu amerykańskiego. Trenerzy Paweł Sitnik i Michał Dobrzyński, którzy pojawili się we wtorek na treningu seniorów Gwarka pokazali naszym zawodnikom podstawy tego niezwykle widowiskowego sportu. Następnie zawodnicy po wysłuchaniu instrukcji trenerskich sami mogli uczestniczyć w treningach, typowych dla tego sportu, które jak się okazało zbytnio nie odbiegały od tych czysto piłkarskich. Połączone elementy futbolu amerykańskiego oraz piłki nożnej z pewnością przydadzą się naszym zawodnikom na boisku w rundzie wiosennej.

 

Czwartek stał pod znakiem siły. Tarnogórzanie trenowali w udostępnionej dla drużyny Gwarka siłowni Hotelu Olimpijskiego w Tarnowskich Górach. Piłkarze poddali się krótkiemu ważeniu masy ciała po przerwie noworoczno-świątecznej, a następnie na pełnych obrotach wykonywali zalecone przez sztab trenerski ćwiczenia. W piątek zawodnicy Gwarka ponownie zameldowali się w hali wojskowej 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Tym razem na zakończenie tygodnia naszych zawodników czekało nie lada wyzwanie. Trening tarnogórzan poprowadziła trenerka fitness Oliwia Dawid, którą na co dzień spotkać można w Galerii Fitnessu w Tarnowskich Górach. Morderczy trening, jaki przygotowała dla piłkarzy Gwarka Oliwia Dawid dawał się we znaki. Ponadto nasi zawodnicy mogli dowiedzieć się od instruktorki wiele ważnych wskazówek na temat jakości treningów oraz porad na temat właściwego cyklu treningów.

 

W poniedziałek nasi zawodnicy trenować będą na obiekcie MDK Jordan w Tarnowskich Górach, gdzie na boisku o sztucznej nawierzchni będą szlifować swoją formę w zimowym okresie przygotowawczym. Warto jeszcze zaznaczyć, iż na początku lutego seniorzy Gwarka udadzą się na zimowy obóz przygotowawczy do Nowego Targu, gdzie zagrają dwa sparingi z zespołami z różnych klas rozgrywkowych. O zimowym obozie szerzej napiszemy Państwu w najbliższych dniach.

 

Już w najbliższą sobotę nasz zespół czeka pierwszy sparing w 2017 roku. Pierwszym rywalem Gwarka, także i w tym roku, będzie drużyna z drugiej grupy IV ligi śląskiej – LKS Wilki Wilcza. Prawie rok temu, podczas przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2015/2016, również ekipa z Wilczy sprawdziła formę naszej drużyny. Wtedy to po bramce Mateusza Górki Gwarek pokonał rywala 1:0. Jak będzie tym razem? Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę 28 stycznia na boisko ze sztuczną nawierzchnią w Zabrzu – Zaborzu. Początek pierwszego sparingu Gwarka w 2017 roku o godzinie 13:45.

Dodaj komentarz