Niedzielnym meczem w Lubinie Gwarek zainaugurował swoje zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Termin rozpoczęcia pierwszej, wiosennej kolejki w 3 grupie III ligi oznaczał jednocześnie zamknięcie zimowego okienka transferowego u 19 drużyn naszej grupy.

 

O zawodnikach, którzy tej zimy wzmocnili naszą drużynę już pisaliśmy. Dziś poświęcimy nieco więcej czasu wszystkim, wychodzącym ruchom transferowym Gwarka podczas zimowego okna transferowego.

 

Jakub Joszko  został do naszego Klubu wypożyczony latem z MKS-u Zaborze Zabrze. Młody zawodnik swoje mecze podczas rundy jesiennej sezonu 2020/2021 występował głównie w drużynie Rezerw, która z powodzeniem zakończyła rundę jesienną bytomskiej A-klasy na podium. Wychowanek Gwiazdy Ruda Śląska wystąpił w 14. meczach drugiej drużyny Gwarka, z czego zdecydowana większość w pełnym wymiarze czasowym. Jakub Joszko zagrał również w dwóch meczach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Nasz były już zawodnik wiosnę spędzi w barwach drużyny Śląska Świętochłowice.

IMG_8290

 

Innym zawodnikiem, którego nie zobaczymy już wiosną w barwach Gwarka jest obrońca Paweł Kulisz. Urodzony w 2000 roku zawodnik przybył do klubu z Tarnowskich Gór z młodzieżowych drużyn Ruchu Chorzów, którego Paweł jest wychowankiem. Jesienią wystąpił on w sześciu meczach Gwarka na poziomie III ligi, jednym spotkaniu pucharowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom oraz trzech zwycięskich meczach drużyny Rezerw. Transfer wypożyczonego do Gwarka zawodnika zostanie skrócony. Jeszcze nie wiadomo w jakim klubie zobaczymy Pawła podczas wiosennych zmagań.

IMG_6555

 

Trzecim graczem, który nie będzie reprezentował barw Gwarka wiosną jest Łukasz Stosiek. Urodzony w 2002 roku młodzieżowiec po raz pierwszy trafił do Gwarka wiosną ubiegłego roku, lecz ze względu na wybuch pandemii i przedwczesnym zakończeniem rozgrywek, nie dane mu było zadebiutować w tarnogórskim Klubie. Latem Łukasz Stosiek ponownie zawitał do Gwarka, tym razem w pełni pokazując swoje piłkarskie umiejętności. Łącznie wystąpił w czterech meczach pierwszej drużyny Gwarka, dziesięciu meczach zespołu Rezerw, a także trzech spotkaniach w rozgrywkach Pucharu Polski Podokręgu Bytom. We wszystkich meczach pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Z powodu chęci kontynuacji nauki, Łukasz wiosnę spędzi w drużynie Stali Zabrze.

IMG_8036

 

Pół roku trwała druga przygoda z naszym klubem Kamila Bętkowskiego. 26-letni zawodnik w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 wystąpił w dziewięciu meczach naszej drużyny w rozgrywkach III ligi, w których zdobył jednego gola. Do Tarnowskich Gór Kamil przyszedł z II-ligowego GKS-u Katowice, do którego trafił po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 właśnie z Gwarka. Podczas zimowej przerwy Kamil Bętkowski był testowany w ligowym rywalu Gwarka, Polonii Bytom. Ostatecznie zawodnik powraca kolejny już raz do Katowic i po pobytach w GieKSie oraz Rozwoju, tym razem będzie reprezentować barwy innego klubu ze stolicy województwa Śląskiego, Sparty Katowice. Sparta to obecnie druga drużyna katowickiej Ligi Okręgowej. W przerwie zimowej klub z Katowic wzmocnił również m.in. Sebastian Gielza.

IMG_7567

 

Także pół roku trwała przygoda z naszym Klubem 20-letniego Bartosza Bartczuka. Pochodzący z Oławy zawodnik przyszedł do Gwarka na krótko przed pierwszym meczem sezonu 2020/2021. Byłemu zawodnikowi Górnika Zabrze szansę pokazania pełni swoich umiejętności uniemożliwiła groźna kontuzja, która wyeliminowała młodzieżowca z dalszych występów. Licznik występów Bartczuka w Gwarku zatrzymał się zatem na zaledwie sześciu występach ligowych, dwóch meczach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, a także dwóch występach w a-klasowych rezerwach Gwarka, w których zdobył jednego gola. Obecnie nasz były już zawodnik przechodzi rehabilitację i nie wiadomo gdzie, a przede czy uraz pozwoli mu jeszcze w sezonie 2020/2021 zawitać na boisku.

IMG_6777

 

Zimą naszą drużynę opuścił również Sebastian Pączko. Ofensywny zawodnik do drużyny Gwarka ponownie zawitał latem 2019 roku. Runda jesienna w wykonaniu urodzonego w Zabrzu zawodnika należała do niezwykle udanych. W szesnastu rozegranych meczach ligowych, Pączko sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, będąc ważnym ogniwem Gwarka. Wiosnę Sebastian Pączko spędzi w innym zespole z naszej grupy III ligi, Polonii Bytom.

paczko_polonia_www

 

Gwarek rozpoczął zimowe przygotowania bez Kevina Kołodzieja. 20-letni zawodnik, który był podstawowym defensorem Gwarka w rundzie jesiennej z powodów osobistych musiał chwilowo zawiesić buty na kołku. Obrońca, który tego lata trafił definitywnie do tarnogórskiego klubu z UKS-u Ruchu Chorzów wystąpił jesienią w czternastu meczach III ligi, a także zaliczył po jednym występie w a-klasowych rezerwach Gwarka, a także reprezentował nasz klub w jednym meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Możliwe, że wiosną będziemy mogli oglądać Kevina w drużynie Rezerw.

IMG_7773

 

Podsumowanie zimowego okna transferowego w Gwarku:

Przybyli:

Maciej Borycka (Skra Częstochowa) – wypożyczenie

Robert Chwastek (Polonia Bytom) – wypożyczenie

Kacper Czajkowski (Polonia Bytom) – wypożyczenie

Tomasz Pośpiech (Polonia Bytom) – wypożyczenie

Michał Rakowiecki (Piast Gliwice) – wypożyczenie

Jakub Tobor (Stadion Śląski Chorzów) – transfer definitywny

 

Ubyli:

Bartosz Bartczuk (bez klubu)

Kamil Bętkowski (Sparta Katowice) – transfer definitywny

Jakub Joszko (MKS Zaborze via. Śląsk Świętochłowice) – koniec wypożyczenia

Kevin Kołodziej (drużyna Rezerw?)

Paweł Kulisz (Ruch Chorzów) – koniec wypożyczenia

Sebastian Pączko (Polonia Bytom) – transfer definitywny

Łukasz Stosiek (KS MOSiR Stal Zabrze) – koniec wypożyczenia

 

Wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasz Klub jesienią bardzo dziękujemy za poświęcenie oraz grę dla Gwarka Tarnowskie Góry.

Dodaj komentarz