Gwarek Tarnowskie Góry pokonał w wyjazdowym meczu Silesię Miechowice 4:1 (0:0) i awansował do półfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Wszystkie bramki w meczu padły w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się Bartosz Pikul (dwukrotnie), Patryk Timochina oraz Patryk Joachim. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Marek Suker.

Pierwsza połowa spotkania można powiedzieć, że się odbyła. Żaden z zespołów nie osiągnął w tym czasie przewagi, którą mógł udokumentować golem. Spotkanie dopiero w drugiej połowie nabrało żywszego tempa. W 51′ minucie meczu wynik otworzył Bartosz Pikul, który otrzymał na prawej stronie płaskie podanie od Michała Chrabąszcza, zwiódł obrońcę i oddał mocny strzał w stronę bramki Silesii. Piłka jeszcze odbiła się od Alberta Piwko, zmieniając nieco tor lotu i wpadła do siatki gospodarzy. Gol ostatecznie został uznany Pikulowi, dla którego było to drugie trafienie w rozgrywkach pucharowych. Goście podwyższyli swoje prowadzenie w 68′ minucie, kiedy to rzut karny za faul na Patryku Joachimie pewnie wykorzystał były zawodnik Silesii Miechowice, Patryk Timochina. Dla wieloletniego zawodnika Gwarka była to już druga bramka w oficjalnym meczu swojej drużyny w przeciągu paru dni. Dziesięć minut później sędzia zawodów kolejny raz wskazał na rzut karny. Tym razem ładna akcja Alberta Piwki oraz Patryka Joachima zastopował Paweł Schmidt, który w swoim polu karnym sfaulował strzelca drugiej bramki dla Gwarka. Chwilę później pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartosz Pikul. W szeregi tarnogórzan po zdobyciu trzeciej bramki wkradło się nieco więcej rozluźnienia, z którego skrzętnie skorzystali gospodarze. Minutę później błąd obrońcy Gwarka wykorzystał Marek Suker, który przymierzył sprzed pola karnego i zdobył bramkę kontaktową. Ostatniego gola w meczu zdobyli jednak tarnogórzanie. Przysłowiową „kropkę nad i” postawił Patryk Joachim, który z paru metrów celną główką pokonał Marcela Różankę.

Na swojego rywala w walce o ponowne wejście do finału rozgrywek Gwarek będzie musiał jeszcze poczekać. W środę czekają nas pozostałe mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, po których w decydującej fazie turnieju zostaną już tylko cztery, najlepsze zespoły.

KS SILESIA MIECHOWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:4 (0:0)

0:1 – Bartosz Pikul 51 min.

0:2 – Patryk Timochina 68 min. (karny)

0:3 – Bartosz Pikul 78 min. (karny)

1:3 – Marek Suker 79 min.

1:4 – Patryk Joachim 86 min.

żółta kartka: Jankowski (Silesia)

sędzia: Rafał Rokosz (KS Katowice)

widzów: 50

SILESIA: Krajewski (17′ Różanka) – Griner, Cybul, Gołąb, Ogaza (69′ Schmidt), Stich (45′ Nowak), Salicki (45′ Szubert), Jankowski (45′ Skworc), Fornal, Murlowski (69′ Sadlak), Lewandowski (45′ Suker). Trener: Eugeniusz WYLĄG

GWAREK: Rosół – Dyląg (46′ Chrabąszcz), Cholerzyński (46′ Dzido), Cymerys (44′ Łaciak), Śliwa (46′ Pikul) – Fojcik, Timochina, Curyło, Piwko, Górka – Joachim. Trener: Krzysztof GÓRECKO