Przed wielkanocnym weekendem swoje spotkania rozgrywały jedynie dwie drużyny z naszej Akademii. Zobaczcie jakie wyniki udało się osiągnąć.

DRUGA DRUŻYNA:

Podopieczni Bartłomieja Podolskiego po mocnym rozpoczęciu rundy wiosennej mierzyli się w wyrównanym spotkaniu z sąsiadem w tabeli A Klasy, Przyszłością Nowe Chechło. Tak jak przed spotkaniem ciężko było określić faworyta tego spotkania, tak i po meczu obie drużyny mogą czuć się usatysfakcjonowane, ponieważ spotkanie to zakończyło się remisem. Trener drugiej drużyny, Bartłomiej Podolski, tak podsumował to spotkanie:

„Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Myślę, że patrząc na obraz całego spotkania remis jest sprawiedliwym wynikiem, obie drużyny walczyły o zwycięstwo. Pierwsza połowa lepsza w naszym wykonaniu, mimo niekorzystnego wyniku. Końcówka pierwszej połowy na pewno ze wskazaniem na nas, Szymonowi Cieślikowi udało się wykorzystać rzut karny, mogliśmy nawet schodzić z prowadzeniem, ale brakło zimnej krwi w polu karnym. W drugiej połowie mecz się wyrównał, goście zdobyli bramkę, pięknego gola zdobył Michał Rakowiecki, bezpośrednio uderzając z rzutu wolnego. Z perspektywy czasu uznaję ten wynik za uczciwy.”

TS GWAREK 2:2 PRZYSZŁOŚĆ NOWE CHECHŁO

Bramki: Cieślik 38′ (rz.k.), Rakowiecki 85′

Kadra: Tobor – Golus, Podolski, Cieślik, Waniek, Rydzkowski, Napora (74′ Szymański), Kyi (46′ Ziemianek), Skandy (46′ Rakowiecki), Warda, Ryng

MŁODZIK D2:

W trzeciej kolejce III Ligi Wojewódzkiej Młodzika D2 drużyna prowadzona przez Sebastiana Tomaszewskiego pokonała bytomskie Szombierki 1:0 po bramce Mateusza Rajtarowskiego. Sporą gratką dla młodych zawodników była możliwość gry na głównej płycie boiska, gdzie na co dzień występują ich starsi koledzy z pierwszej drużyny.

„W meczu z Szombierkami Bytom od samego początku narzuciliśmy nasz styl gry, czyli wysoki pressing i spychanie przeciwnika w boczne sektory.
Dzięki temu stworzyliśmy kilka stuprocentowych sytuacji bramkowych, ale niestety tego dnia szwankowała nasza skuteczność. Cieszą nas realizacja założeń, a przy okazji zdobycie trzech punktów i koncentrujemy się już na kolejnym meczu”