Od środy kadra Gwarka Tarnowskie Góry przebywa na zimowym obozie przygotowawczym w Myślenicach. Przez ten czas zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym mieli okazję wziąć udział w trzech jednostkach treningowych. Jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem, a przed nami jeszcze dwa dni intensywnych przygotowań.

 

Galeria zdjęć z dwóch pierwszych dni Gwarka w Myślenicach (fot. TS Gwarek): TUTAJ.

 

Drużyna Gwarka w Myślenicach zameldowała się w środę w godzinach popołudniowych. Po zakwaterowaniu w hotelu i krótkim odpoczynku tarnogórzanie udali się na trening na sali sportowej kompleksu sportowego w Myślenicach. Zajęcia w hali sportowej trwały niecałe 90 minut, a zawodnicy po krótkiej rozgrzewce poświęcili się ćwiczeniom koordynacyjnym. Ostatnim etapem treningu w hali sportowej był mały turniej piłkarski. Pięć czteroosobowych drużyn rywalizowało pomiędzy sobą o miano najlepszej. Sztab szkoleniowy Gwarka przydzielił każdej z drużyn nazwę czołowego klubu europejskiego. Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna Manchesteru United, w skład której weszli Sławomir Pach, Mateusz Górka, Mateusz Korzus, a także Krzysztof Wojdat. Jak widać mieszanka piłkarskiego doświadczenia z młodością może dać bardzo dobre efekty.

 

Podczas drugiego dnia pobytu w Myślenicach zawodnicy wzięli udział w dwóch jednostkach treningowych. Jeszcze przed godziną 9:00 w sali konferencyjnej sztab szkoleniowy Gwarka zaprezentował multimedialną prezentację schematu porannego treningu. Punktualnie o godzinie 9:30 areną porannego treningu było boisko ze sztuczną nawierzchnią wchodzący w skład kompleksu sportowego w Myślenicach. Tematem porannego treningu było przeprowadzenie różnych wariantów gry meczowej. Tarnogórzanie ćwiczyli swoje ustawienia zarówno w grze ofensywnej, jak i defensywnej. W popołudniowej sesji treningowej zawodnicy Gwarka podzieleni na dwie grupy korzystali z siłowni. Zawodnicy przydzieleni zostali do odpowiednich przyrządów, a następnie po wykonaniu określonej serii ćwiczeń przechodzili na kolejne „stacje”. Po zakończonym treningu zawodnicy spacerkiem wrócili do hotelu na zasłużoną kolację. 

 

Piątkowy poranek kadra Gwarka ponownie spędzi na boisku ze sztuczną nawierzchnią, gdzie trenerzy Gwarka mają już przygotowane dla naszych zawodników kolejne zadania. Po południu natomiast nasi III-ligowcy ćwiczyć będą w terenie. Na wzór ubiegłorocznego zadania, tym razem naszych zawodników czeka wejście, czy raczej wbieg na szczyt „Chełm” (614 m. n.p.m.), z którego można zaobserwować panoramę całego miasta. Nie mamy wątpliwości, że nasi piłkarze podołają jednak i temu zadaniu. Sobota natomiast to czas sparingów. Stawiana jeszcze nie tak dawno temu pod znakiem zapytania poranna gra kontrolna ostatecznie dojdzie do skutku. Nasza drużyna o godzinie 11:00 zagra w Wieliczce z reprezentantem zachodniej grupy IV ligi małopolskiej – Górnikiem Wieliczka (3 miejsce po rundzie jesiennej). Po powrocie do Myślenic czeka Gwarka jeszcze jeden sparing. O godzinie 16:00 nasi zmierzą się z występującym w krakowskiej lidze okręgowej Orłem Myślenice (4 miejsce po rundzie jesiennej).

 

Informacje z obozu Gwarka w Myślenicach nie bieżąco można śledzić na naszym profilu na Facebook’u (TUTAJ). Wyniki meczów kontrolnych podamy także i na oficjalnej stronie internetowej Gwarka.

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz