Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry rozegrała w sobotę dwa mecze kontrolne podczas zimowego obozu przygotowawczego. Zamysłem sztabu szkoleniowego naszej drużyny było to, aby każdy z zawodników mógł zagrać pełny mecz. Rozegrane w sobotę sparingi okazały w ostateczności zwycięskie, a co najważniejsze – bardzo przydatne.

 

Galeria zdjęć z meczu Górnik Wieliczka – Gwarek (fot. TS Gwarek): TUTAJ.

Skrót meczu Górnik Wieliczka – Gwarek: TUTAJ.

Skrót meczu Orzeł Myślenice – Gwarek: TUTAJ.

 

O godzinie 11:00 na obiekcie Małopolskiej Areny Lekkoatletycznej w Wieliczce rozegrano pierwszy tego dnia sparing. W miejsce wycofanej Michałowianki Michałowice udało się rozegrać mecz kontrolny z reprezentantem IV ligi małopolskiej – Górnikiem Wieliczka. Od pierwszej minuty meczu przewagę osiągnęła drużyna z Tarnowskich Gór, jednak przewaga w różnicy klasach rozgrywkowych wcale nie była aż tak widoczna. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Gwarka. Duża w tym zasługa najbardziej doświadczonych w Gwarku zawodników. W 34′ minucie piłkę przejął Grzegorz Fonfara, który szybkim podaniem uruchomił Sławomira Pacha. Znajdujący się przed linią pola karnego kapitan Gwarka szybko wypatrzył niepilnowanego Dawida Jarkę, a nasz snajper po otrzymaniu dokładnego podania mógł spokojnie przyjąć piłkę i z dużą łatwością pokonać bramkarza rywali. 

 

Druga połowa toczyła się już całkowicie pod dyktando Gwarka. Na początku drugiej połowy dogodnej sytuacji bramkowej nie wykorzystał Fonfara. Kwadrans później dwustuprocentowej okazji nie wykorzystał Jarka, który przejął piłkę po błędzie bramkarza, jednak zamiast odgrywać do niepilnowanego Pacha, zdecydował się wykończyć akcję sam. Efekt – rozpaczliwa obrona bramkarza uchroniła Górnika od straty drugiej bramki. Po pół godzinie gry w drugiej połowie wpadła w końcu bramka numer dwa. Po oblężeniu bramki gospodarzy, piłkę przejął po prawej stronie pola karnego zawodnik testowany, który silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Górnika. Minutę później mogło być już 3:0, jednak piłka uderzona przez Sławomira Pacha z rzutu wolnego odbiła się od słupka. Gwarek zagrał dobrze, ale nie perfekcyjnie. Skutkiem tego był brak koncentracji w końcowym fragmencie meczu. W samej końcówce meczu bramkę z bliskiej odległości dla Górnika zdobył Aleksander Ślęczka.

 

KS GÓRNIK WIELICZKA – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:2 (0:1)

bramki:

0:1 – Dawid Jarka 33 min.

0:2 – Zawodnik testowany II 79 min.

1:2 – Aleksander Ślęczka 86 min.

 

GÓRNIK: Czarnecki – Walicki, Przetocki, Makówka, Nowak – Filipowski, Zawodnik testowany, Pyś, Pazurkiewicz, Downar-Zapolski (45′ Jeleń) – Wołowski (45′ Ślęczka). Trener: Stanisław OWCA.

 

GWAREK: Rosół – Curyło, Dzido, Mrozek, Śliwa – Zawodnik testowany I, Fonfara, Zawodnik testowany II, Pach, Stanik – Jarka. Trener: Krzysztof GÓRECKO.

 


 

Drugi mecz drużyna Gwarka rozegrała już w Myślenicach. Rywalem tarnogórzan był miejscowy Orzeł Myślenice, występujący na co dzień w krakowskiej lidze okręgowej. Szansę występu w tym meczu otrzymali zawodnicy, którzy nie zagrali w południowym meczu w Wieliczce. Także i tutaj stopniowo zarysowała się przewaga III-ligowca. Prowadzenie jednak tarnogórzanie objęli dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Faulowany w polu karnym gospodarzy był powracający do zdrowia Mateusz Górka, a sędzia zawodów bez wahania wskazał na przysłowiowe „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Adrian Sikora. 

 

W drugiej połowie meczu sytuacja na boisku przypominała tą z pierwszej części gry. Tarnogórzanie cały czas nadawali ton na boisku, a bardzo dobrze funkcjonowała ofensywna część zespołu. W 50′ minucie meczu Gwarkowi udało się podwyższyć prowadzenie. Na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Adrian Sikora. Piłka po jego strzale lekko zmieniła tor lotu, ale ostatecznie mimo próby interwencji bramkarza gospodarzy ostatecznie wpadła do siatki. Zespołowi z Myślenic rzadko udawało się w meczu stworzyć zagrożenie pod bramką Gwarka. Jeśli już piłka znalazła się w polu karnym naszego zespołu, została ona bardzo szybko wybita przez skutecznie grający blok defensywny. Gospodarzom nie można było odmówić woli walki, jednak drugi sparing tego dnia także padł łupem Gwarka.

 

LKS ORZEŁ MYŚLENICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:2 (0:1)

bramki:

0:1 – Adrian Sikora 41 min. (karny)

0:2 – Adrian Sikora 50 min.

 

ORZEŁ: Obłaza (46′ Pajka Mar.) – Mistarz, Serafin, Pajka Mat., Leśniak – Zawodnik testowany I, Sabała T., Sabała M., Wyroba – Kasperek, Zawodnik testowany II oraz Płonka, Pyzio, Górka, Bartosz, Grochal, Topa. Trener: Kamil OSTROWSKI.

 

GWAREK: Rosół – Dyląg, Cymerys, Zawodnik testowany I, Wojdat – Konieczny, Timochina, Sikora, Korzus, Górka – Zawodnik testowany II. Trener: Krzysztof GÓRECKO.

 

W niedzielę tarnogórzan czekają jeszcze zajęcia rekreacyjne na basenie. Po nich w okolicach godziny 11:00 tarnogórzanie udadzą się w drogę powrotną do domu. Pięciodniowe zgrupowanie w Myślenicach przebiegło zgodnie z planem, a sztabowi szkoleniowemu naszej drużyny udało się zrealizować wszystkie zaplanowane jednostki treningowe. W meczach kontrolnych nie zagrali jedynie Andrzej Wiśniewski, który na obozie nabawił się lekkiego urazu, a także Sebastian Pączko, który w ostatnich dniach lekko trenował. Po powrocie do Tarnowskich Gór zawodnicy dostaną od trenerów dzień wolny, aby we wtorek pojawił się na zajęciach w siłowni.

Dodaj komentarz