Druga drużyna Gwarka Tarnowskie Góry w swoim inauguracyjnym meczu w rozgrywkach A Klasy sezonu 2020/2021 pokonała Rozbark Bytom aż 6:0 (1:0). Młodzi tarnogórzanie swoją przewagę na boisku udokumentowali dobrą grą przez całe spotkanie, co przełożyło się na wysokie, zasłużone zwycięstwo. Niecodziennym wyczynem popisał się w niedzielne przedpołudnie Patryk Joachim, który zdobył w meczu aż pięć bramek. Oprócz niego na listę strzelców wpisał się również Michał Lupa.

W zeszłym weekend zainaugurowano rozgrywki bytomskiej A Klasy w sezonie 2020/2021. Z powodu nieparzystej ilości drużyn, młoda drużyna Gwarka pauzowała, dzięki czemu pierwszy w sezonie występ zanotowała właśnie dziś. Na boisku Zgody Repty Śląskie, gdzie nasza „dwójka” będzie rozgrywała mecze domowe rundy jesiennej, trener Bartłomiej Cymerys mógł skorzystać z kilku młodzieżowców pierwszej drużyny. Dzięki temu od początku meczu na boisku oglądaliśmy Kevina Kołodzieja, Oskara Skrzyniarza, Marka Ptaka, Łukasza Stośka czy Jakuba Joszko, którym towarzyszyli doświadczeni gracze w osobach Patryka Timochiny, Jakuba Dyląga, Sebastiana Dworaczka czy Patryka Joachima. Gwiazdą meczu został ten ostatni, który aż pięciokrotnie znalazł sposób na pokonanie bramkarza Rozbarku, kolejny raz zapisując się złotymi zgłoskami w meczu drużyny Rezerw.

Pierwsza połowa, mimo przewagi naszej drużyny nie zapowiadała końcowego, wysokiego wyniku, gdyż oglądaliśmy w niej tylko jedną bramkę, autorstwa właśnie Joachima. W drugiej części meczu zawodnikom Gwarka grało się już zdecydowanie łatwiej, czego efektem była szybko zdobyta bramka Patryka Joachima, który w przeciągu kilkunastu minut dołożył kolejne dwa trafienia. Piątą bramkę w meczu dla Gwarka zdobył Michał Lupa, który kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry. Oprócz wspomnianego strzelca bramki w trakcie drugiej połowy debiuty w barwach Gwarka zaliczyli m.in. Jakub Gryc, Michał Kołodziej, Dawid Napora czy młodszy brat Patryka Joachima, Kacper. Na dwie minuty przed końcem meczu swoją piątą bramkę, a szóstą ogólnie dla Gwarka zdobył ponownie starszy z braci Joachimów. Zmaganiom swoich podopiecznych przez cały mecz bacznie przyglądali się szkoleniowiec pierwszej drużyny Gwarka, Krzysztof Górecko oraz jego asystent Sebastian Gawełczyk.

Gwarek II Tarnowskie Góry mocno i zdecydowanie rozpoczął jako beniaminek swoje zmagania w A Klasie. Za tydzień naszą młodzież czeka wyjazdowy mecz z LKS-em Żyglin.

Stadion LKS „Zgoda-Repty” w Tarnowskich Górach – Reptach Śląskich, ul. Stanisława Staszica 162

TS GWAREK II TARNOWSKIE GÓRY – GKS ROZBARK BYTOM 6:0 (1:0)

1:0 – Patryk Joachim 17 min.

2:0 – Patryk Joachim 51 min.

3:0 – Patryk Joachim 57 min.

4:0 – Patryk Joachim 70 min.

5:0 – Michał Lupa 76 min.

6:0 – Patryk Joachim 89 min.

sędzia: Tomasz Ferdyn (KS Bytom)

Gwarek: Krawiec – Ziemianek (45′ K. Joachim), Joszko (45′ M. Kołodziej), K. Kołodziej (75′ Lupa), Dyląg – Timochina, Dworaczek (70′ Rydzkowski), Skrzyniarz (45′ Moczek), Ptak (70′ Napora), Stosiek (45′ Gryc) – P. Joachim. Trener: Bartłomiej CYMERYS.