Podczas nieobecności na boiskach naszych III-ligowców, warto odnotować kolejne zwycięstwo naszej drużyny Rezerw. Rywalem tarnogórskiej „dwójki” była najlepsza ofensywa bytomskiej A-Klasy, LKS Żyglin. Nasza młoda drużyna stawiła mocny opór gospodarzom i wywalczyła kolejny w tym sezonie komplet punktów. Pięknego gola na wagę zwycięstwa zdobył będący ostatnio „w gazie” Sebastian Dworaczek, dla którego była to kolejna bramka w przeciągu kilku dni.

Jak do tej pory druga drużyna Gwarka rozegrała jedno spotkanie w sezonie 2020/2021. Tydzień temu nasza „dwójka” wysoko pokonała bytomski Rozbark. Tym razem poprzeczka wywieszona została znacznie wyżej, gdyż w sobotę nasza drużyna rozgrywała wyjazdowy mecz z LKS-em Żyglin, a więc zespołem, który w dwóch poprzednich meczach zdobył łącznie aż 11 bramek i swoich dotychczasowych meczach wywalczył komplet punktów. W naszym zespole, tak jak w meczu z Rozbarkiem znów mogliśmy oglądać sporą grupę młodzieżowców, którzy z każdym kolejnym spotkaniem mają za zadanie łapać cenne minuty w seniorskiej piłce. Nieobecność w kadrze na mecz z Polonią Nysa, który został przełożony na inny termin, wykorzystali dziś doświadczeni Patryk Timochina, Jakub Dyląg czy Konrad Pipia, którzy jako jedyni w kadrze meczowej nie posiadali statusu młodzieżowców.

Podopieczni trenera Bartłomieja Cymerysa zagrali dobre spotkanie, skutecznie przeciwstawiając się drużynie gospodarzy. Gwarek dłużej utrzymywał się przy piłce, budując inteligentnie od podstaw każdą akcję na bramkę przeciwnika. Pierwsza połowa, choć bez bramek, mogła kibicom zgromadzonym na obiekcie w Żyglinie się podobać, gdyż jedna i druga drużyna miała swoje okazje do zdobycia bramki. Wynik spotkania został ustalony po przerwie. Po wprowadzonych kilku zmianach w kadrze, gola na wagę kolejnych trzech punktów dla Gwarka zdobył niezawodny ostatnio Sebastian Dworaczek, który kilka dni wcześniej również wpisał się na listę strzelców, czyniąc to w pucharowym meczu z Polonią Bytom. Odnotujmy, że bramkowa akcja padła z lewej flanki, gdzie biegnący z piłką Dworaczek zdecydował się na strzał sprzed linii pola karnego, czego efektem był piękny gol, który ustalił wynik meczu.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu nasza drużyna z kompletem punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc jedno „oczko” do Piasta Ożarowice oraz Nitrona Krupski Młyn (Gwarek II pauzował w pierwszej kolejce). Za tydzień nasz młody zespół zagra innym beniaminkiem bytomskiej A-Klasy, Rodłem Górniki. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 11:00 na obiekcie Zgody-Repty.

LKS ŻYGLIN (MIASTECZKO ŚLĄSKIE) – TS GWAREK II TARNOWSKIE GÓRY 0:1 (0:0)