W szóstym meczu kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego, zespół Gwarka Tarnowskie Góry pokonał występującą o jeden szczebel rozgrywkowy niżej Agroplon Głuszynę 3:0 (2:0). Bramki w zwycięskiej potyczce zdobywali dla naszej drużyny Sebastian Dworaczek, Dawid Jarka oraz Oskar Skrzyniarz. Mecz z jeszcze nie tak dawno występującą na szczeblu III ligi drużyną z województwa Opolskiego był trzecim zwycięskim sparingiem dla podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko tej zimy.

Po dwóch, wygranych dla Gwarka ligowych meczach w sezonie 2018/2019 z zespołem z Głuszyny, tym razem obie drużyny spotkały się w konfrontacji sparingowej. Początkowo spotkanie miało się odbyć na obiekcie w Piekarach Śląskich, jednak w ostatniej chwili rywalizację przeniesiono do Ożarowic. Początek meczu w trzecią drużyną opolskiej IV ligi nie wypadł po myśli tarnogórzan. Lekką inicjatywę przejęli rywale, a po kwadransie gry mogli objąć nawet prowadzenie, jednak na drodze piłki stanęła poprzeczka. Z każdą kolejną minutą naszej drużynie grało się jednak coraz lepiej, czego efektem było objęcie prowadzenia pod koniec drugiego kwadransa gry. Wtedy na piłkę na lewym skrzydle otrzymał Sebastian Dworaczek, następnie wypracował sobie sytuację strzelecką i płaskim uderzeniem przy słupku wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gwarek poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą swoje prowadzenie podwyższył. Tą samą flanką pod bramkę Agroplonu podbiegł Konrad Pipia, podał piłkę do Dawida Jarki, a ten chytrym strzałem zdobył swojego drugiego gola podczas zimowych zmagań kontrolnych. W drugiej połowie tarnogórzanie kontrolowali przebieg spotkania, a spośród wielu okazji do zdobycia gola wykorzystali jednak tylko jedną. Swoją dobrą dyspozycję na boisku bramką potwierdził Oskar Skrzyniarz, dla którego było to pierwsze trafienie podczas zimowych sparingów.

Gwarek po dobrym spotkaniu pokonał Agroplon Głuszynę, zachowując po raz pierwszy podczas zimowych test-meczów czyste konto. W tarnogórskiej drużynie nie wystąpili narzekający na drobne urazy Sebastian Siwek, Robert Chwastek oraz Kacper Joachim. Jakub Tobor oraz Marek Ptak otrzymali natomiast swoją szansę w meczu drużyny Rezerw. Następny mecz nasza drużyna rozegra w przyszłą sobotę. Wtedy to Gwarek zagra aż dwa sparingi, a rywalami będzie pierwsza oraz druga drużyna Piasta Gliwice. Najprawdopodobniej trenerzy obydwu drużyn będą mieli sporo możliwości do przetestowania swoich zawodników z wymagającymi rywalami.

13.02.2021 r, sparing, stadion LKS Piast Ożarowice, ul. Sportowa 1, 42-625 Ożarowice

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – LZS AGROPLON GŁUSZYNA 3:0 (2:0)

1:0 – Sebastian Dworaczek 28 min.

2:0 – Dawid Jarka 39 min.

3:0 – Oskar Skrzyniarz 73 min.

sędzia: Rafał Rokosz (KS Katowice)

GWAREK: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Czajkowski, Pipia – Kuliński, Barbus, Pośpiech, Zawodnik testowany, Dworaczek – Jarka. Grali także: Rosół, Obuchowski, Timochina, P. Joachim, Pach, Skrzyniarz. Trener: Krzysztof GÓRECKO.

AGROPLON: Idziorek – Słupianek, Czech, Sobczyński, Zawodnik testowany I – Gorczyca, Trębacz, Węglarz, Sobczak, Zawodnik testowany II – Mikulski. Grali także: Rozmus, Łuczak, Łuczka, Woźniak, Reisch. Trener: Andrzej MOSKAL.