W swoim pierwszym meczu kontrolnym odbywanym podczas obozu sportowego w Nowym Targu, zespół Gwarka Tarnowskie Góry pokonał reprezentanta IV grupy piłkarskiej III ligi, Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę zdobył dla tarnogórzan w pierwszej połowie Rafał Kuliński. Mecz został rozegrany na boisku Huraganu Waksmund.

Pierwszy tego dnia mecz kontrolny w wykonaniu naszej drużyny odbył się na bardzo dobrze przygotowanym boisku w pobliskim Waksmundzie. Drużyna Gwarka przystąpiła do meczu organizowanego o godzinie 11:00 w eksperymentalnym składzie, bowiem niektórzy zawodnicy zostali powołani do meczu z Rabką Zdrój. Nasi przeciwnicy natomiast do sobotniej potyczki przystępowali jako triumfatorzy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego ZPN Kraków. W środę nasi rywale pokonali w finale po serii rzutów karnych zespół Wieczystej Kraków.

Jedyna bramka w meczu padła po uderzeniu Rafała Kulińskiego przed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika z drużyny przeciwnej i zmyliła bramkarza. Przez większość meczu piłkarzom towarzyszyło mocne słońce, natomiast na ostatni kwadrans z nadchodzących chmur spadły pierwsze krople deszczu, które ożywiły pod koniec spotkanie. Żadna z drużyn, mimo swoich okazji, nie zdołała zmienić wyniku meczu ustalonego jeszcze w pierwszej połowie.

NKP PODHALE NOWY TARG – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:1 (0:1)

bramka:

0:1 – Rafał Kuliński 33 min.

PODHALE: Matoga (46′ Styrczula) – Smoleń (60′ Potoniec), Zawodnik testowany I (60′ Wajsak), Dudek (60′ Lewiński), Derek (60′ Tonia) – Molis (60′ Mizia), Janiczak (60′ Mianowany), Skórski, Misiura (60′ Nawrot) – Burnat (60′ Dynarek), Zawodnik testowany II (30′ Zawodnik testowany III, 60′ Mrówka). Trener: Marcin ZUBEK.

GWAREK: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Kołodziej, Pipia – Zawodnik testowany I (30′ Timochina), Kuliński, Zawodnik testowany II (46′ Dworaczek), Siwek (46′ Zawodnik testowany III), Pączko – Jarka (46′ Joachim). Trener: Krzysztof GÓRECKO.