Złożona głównie z zawodników testowanych drużyna Gwarka Tarnowskie Góry uległa w swoim pierwszym meczu sparingowym podczas zimowego okresu przygotowawczego IV-ligowemu Śląsku Świętochłowice 2:3 (1:2). W składzie tarnogórzan przez cały mecz pojawiło się zaledwie pięciu zawodników z III-ligowej kadry naszego zespołu, w tym dwóch bramkarzy.

Na pierwszy tegoroczny mecz sparingowy drużyna Gwarka pojechała w bardzo okrojonym składzie. Celem nadrzędnym była obserwacja przez sztab szkoleniowy Gwarka głównie graczy testowanych, którzy w dużej liczbie reprezentowali w sobotnie popołudnie drużynę Gwarka. Tarnogórzan z obecnego składu zgłoszonego do III ligi reprezentowali jedynie bramkarze Andrzej Wiśniewski oraz Mateusz Rosół, a także młodzieżowcy: Bartosz Żak, Michał Bobryk oraz Oskar Stanik. Do sobotniego meczu powołani zostali także dwójka juniorów Gwarka, która coraz śmielej puka do drzwi pierwszej drużyny Gwarka: Mateusz Korzus oraz Krzysztof Wojdat. Każdy z wcześniej wymienionych zawodników zagrał w sparingu po 45 minut. Reszta zawodników z  kadry Gwarka trenowała przed meczem sparingowym na obiekcie MDK Jordan w Tarnowskich Górach.

O tym, czy jacyś zawodnicy przekonali do siebie sztab szkoleniowy naszej drużyny pokażą najbliższe dni. W drużynie Śląska zagrała w sobotę dwójka zawodników, którzy nie tak dawno jeszcze znajdowała się w kadrze Gwarka. Przez pół godziny w bramce Śląska występował Grzegorz Wójcik, natomiast przez 45 minut na boisku przebywał doskonale znany w Tarnowskich Górach Dawid Hewlik, strzelec czwartej bramki w czerwcowym barażu z Decorem Bełk. W kadrze rywala zabrakło natomiast dwójki innych byłych zawodników Gwarka, czyli Daniela Czapli oraz Marcina Jaskierni. Początek meczu przebiegał pod dyktando Gwarka, który szybko objął prowadzenie po bramce zawodnika testowanego. Im bliżej było do końca pierwszej połowy meczu, tym większą przewagę osiągnęli piłkarze ze Świętochłowic, którzy pod koniec pierwszej części gry dwukrotnie pokonali Andrzeja Wiśniewskiego. Druga połowa była już bardziej wyrównana, jednak obydwie zespoły zdobyły po jednej bramce. Śląsk mógł wygrać wyżej, jednak jeszcze przed zdobyciem trzeciego gola świętochłowiczanie zmarnowali rzut karny. Drugiego gola dla Gwarka zdobył natomiast inny z zawodników testowanych. Ostatecznie Śląsk Świętochłowice pokonał Gwarka Tarnowskie Góry 3:2.

20.01.2018r. boisko Pogoni Ruda Śląska, ul. Czarnoleśna, Ruda Śląska – Nowy Bytom

MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 3:2 (2:1)

widzów: 30

ŚLĄSK: Gambusz – Koniarek, Wagner, Pielot, Wernike – Hewlik, Kaczula, A. Lesik, Kaiser, Szubert – Zawodnik testowany I. Grali także: Wójcik, Krupa, Pawlas, Wolnica, Zawodnik testowany II, Piwowarczyk, Wasiak, Palka, Michalski, Lysek. Trener: Janusz KLUGE.

GWAREK: Wiśniewski (46′ Rosół) – Zawodnik testowany I (46′ Zawodnik testowany IX), Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III (46′ Zawodnik testowany X), Żak (46′ Zawodnik testowany XI) – Zawodnik testowany IV (46′ Korzus), Bobryk (46′ Wojdat), Zawodnik testowany V, Zawodnik testowany VI (46′ Zawodnik testowany XII), Zawodnik testowany VII (46′ Stanik) – Zawodnik testowany VIII (Zawodnik testowany XIII). Trener: Krzysztof GÓRECKO.