Fot. www.laczynaspilka.pl

Z dumą pragniemy Państwa poinformować, iż nasz Klub przyjęty został w ostatnich dniach do programu Certyfikacji PZPN. Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie opublikował listę klubów, którym zostały przyznane poszczególne oznaczenia. Po przeanalizowaniu i dogłębnym sprawdzeniu wszystkich dostarczonych przez Klub dokumentów, Komisja ds. Certyfikacji PZPN pozytywnie zakwalifikowała naszą aplikację, przyznając szkółce piłkarskiej Gwarka Tarnowskie Góry najwyższą, złotą gwiazdkę!

 

Przygotowania naszego Klubu do programu trwały od lutego. Wtedy to delegacja Gwarka Tarnowskie Góry uczestniczyła w pilotażowym spotkaniu w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie, w którym oficjalnie zgłosiła swoją kandydaturę do nowego programu, który ma na celu poprawę rozwoju piłkarskiego dzieci i młodzieży, utworzonego właśnie przez PZPN. Przez kolejne miesiące Klub solidnie przygotowywał się do tego, aby spełnić odpowiednie wymagania stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Po pozytywnym przejściu przez szereg kryteriów, które oceniane zostały podczas przeprowadzonej we wrześniu kontroli wstępnej, Gwarek Tarnowskie Góry oczekiwał poprzez przedłużający się okres nadawania odpowiednich certyfikatów na odpowiednią decyzję z Warszawy. Dziś już wiemy, że ciężka praca wykonana przez nasz Klub się opłaciła, a szkółka piłkarska Gwarka Tarnowskie Góry została doceniona.

 

Przypomnijmy, iż program Certyfikacji PZPN to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. Kluby mogły aplikować swoje szkółki na jeden z trzech poziomów: złoty, srebrny oraz brązowy. Spełnienie wszystkich wymagań formalno-prawnych, organizacyjnych czy sportowych, a przez to nadanie naszej szkółce złotego certyfikatu oznacza, iż działania naszego Klubu zmierzają w dobrym kierunku. Przed nami sporo ciężkiej pracy, aby móc rozwijać się dalej. Przyznane certyfikaty obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. Później kluby będą mogły je przedłużać.

 

Ostatecznie klubom piłkarskim w całej Polsce przyznano 711 certyfikatów, z czego 125 złotych, w tym Gwarkowi Tarnowskie Góry. Oprócz tego przyznano również 144 srebrne gwiazdki, a także 442 gwiazdki o kolorze brązowym.

certyfikowana_szkolka_gwarek

 

1 komentarz

  • Wspieram Was 23 / 12 / 2019 Reply

    Bardzo dobrze, że nowe szkółki cały czas powstają, dobra robota!

Dodaj komentarz