W czwartek 5 lipca po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie spotkali się na stadionie Gwarka sztab szkoleniowy tarnogórskiej drużyny wraz z piłkarzami. Po trwającej niecałe trzy tygodnie przerwy pierwsza drużyna wróciła do zajęć. Czwartkowy trening rozpoczął oficjalnie przygotowania do sezonu 2018/2019.

 

Do swojego drugiego sezonu w III lidze tarnogórzanie przygotowywać się będą na obiektach w Tarnowskich Górach. Inauguracyjny trening odbył się w czwartkowe popołudnie, a same zajęcia jak na pierwsze po przerwie przystało były nieco lżejsze od tych zaplanowanych na kolejne dni. Piątkowe popołudnie kadra Gwarka spędziła natomiast na siłowni, gdzie zawodnicy przyzwyczajali się ponownie do wysiłku fizycznego. Sobotni trening nasza kadra odbyła na płycie głównej stadionu Gwarka.

 

Na pierwszych w tym roku zajęciach nie dotarło jeszcze paru zawodników, którym zostały przedłużone urlopy. Pojawiła się natomiast spora grupa zawodników testowanych, głównie młodzieżowców, którzy przez najbliższe dni będą starać się przekonać do siebie sztab szkoleniowy naszej drużyny. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności aspirujący do gry w Gwarku zawodnicy będą mogli także pokazać podczas gier kontrolnych. Pierwszy mecz sparingowy nasza drużyna zagra w środę na obiekcie w Świętochłowicach, a rywalem naszej drużyny będzie IV-ligowy Śląsk Świętochłowice.

 

O postępach w przygotowaniach naszej drużyny do sezonu 2018/2019 będziemy Państwa informować na bieżąco.

Dodaj komentarz