Z radością informujemy, iż trener pierwszej drużyny Gwarka Tarnowskie Góry, Krzysztof Górecko ukończył kurs trenerski UEFA PRO! Trwający blisko piętnaście miesięcy kurs zakończył się egzaminem, który nasz trener zdał pozytywnie.

 

Podnoszenie kwalifikacji trenerskich naszego szkoleniowca wiązało się z wieloma wyjazdami, podczas których Krzysztof Górecko wraz z pozostałymi kursantami czerpali potrzebną do ukończenia kursu wiedzę. Jak już informowaliśmy wcześniej, podzieleni na mikrogrupy trenerzy wraz z trenerem prowadzącym prowadzili specjalne treningi praktyczne w swoich drużynach, stąd dwukrotnie treningi odbyły się m.in. na obiektach Gwarka w Tarnowskich Górach. Oprócz tego dwanaście zjazdów obyło się w szkole trenerów w Białej Podlaskiej, gdzie oprócz zagadnień z tematyki trenerskiej kursanci uzyskiwali wiedzę również w dziedzinach zarządzania czy psychologii sportu.

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas kursu trenerskiego była wizyta w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie, gdzie odbyły się warsztaty trenerskie m.in. z Roberto Martinezem, czyli brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Świata z reprezentacją Belgii. Kurs zakończył się w kwietniu obroną pracy dyplomowej oraz egzaminem dotyczącym całego kursu. Razem z trenerem Krzysztofem Górecko w skład 25-osobowej grupy trenerów ubiegających się o licencję UEFA PRO byli m.in. znani niegdyś z polskich boisk piłkarskich tacy zawodnicy jak Ivan Djurdjevic, Dariusz Gęsior, Ariel Jakubowski, Sławomir Majak, Radosław Sobolewski, Bartosz Tarachulski, Aleksandar Vukovic czy Jan Woś.

 

uefa_pro_gwarek_2018_strona

Trenerzy (od lewej) Radosław Sobolewski, Janusz Świerad, Jan Woś, Krzysztof Górecko, Dariusz Pasieka (trener prowadzący) oraz Piotr Tworek podczas spotkania mikrogrupy kursu UEFA PRO w Tarnowskich Górach.

 

Oficjalne wręczenie dyplomów licencji trenerskich UEFA PRO odbędzie się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów, która będzie miała miejsce w łódzkiej Atlas Arenie 27 lipca podczas obchodów 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Serdecznie gratulujemy!

Komentarze

 • Izydor 13 / 05 / 2019 Reply

  Gratulacje

 • stan_waw 13 / 05 / 2019 Reply

  Brawo!!!

 • franko52 14 / 05 / 2019 Reply

  Życzę dalszych sukcesów.

 • spektrum 14 / 05 / 2019 Reply

  Gratulacje z okazji podniesienia kwalifikacji i dołączenia do tak zacnego grona. Życzę dalszych sukcesów w pracy trenerskiej. Mam nadzieję, że w Tarnowskich Górach ma Pan jeszcze coś do zrobienia w TS Gwarek.

Dodaj komentarz