W czasie przymusowego zawieszenia zajęć treningowych związanych z obostrzeniami dotyczących stanu epidemii, kadra trenerska Akademii Piłkarskiej Gwarka wcale nie próżnowała. Dowodem na to są cenne doświadczenia trenerów Daniela Brzeziny oraz Maksymiliana Tomali, którzy przez ostatnie dwa tygodnie gościli na stażu w partnerskim klubie Gwarka Tarnowskie Góry – Górniku Zabrze.

 
Trenerzy naszych drużyn Młodzika oraz Orlika ostatni czas spędzili podglądając warsztat pracy trenerów Jana Żurka oraz Radosława Osadnika. Tych trenerów przedstawiać szerszej publiczności nie trzeba. Odpowiadający za występującą w Centralnej Lidze Juniorów drużynie Górnika Zabrze trenerzy Żurek oraz Osadnik przez cały czas trwania stażu służyli pomocą dla naszych młodych trenerów. Pod okiem trenerów Mistrza Polski, trenerzy Brzezina oraz Tomala zdobywali przez czas trwania stażu cenne doświadczenie, a także wiedzę teoretyczną i praktyczną, która z pewnością przyda im się w dalszej przygodzie trenerskiej.
 
Krystian Szyguła (Trener Koordynator Akademii TS Gwarek): Korzystając z przerwy w treningach Akademia Piłkarska TS Gwarek z myślą o młodych zawodnikach wydelegowała trenerów Daniela Brzezinę i Maksymiliana Tomalę na tygodniowy staż do zespołu obecnego Mistrza Polski występującego w Centralnej Ligi Juniorów – Górnika Zabrze. Uważam, że w tym przypadku wszyscy gramy do jednej bramki i dlatego szeroko pojęta komunikacja trenerska jest niezbędna do tego, aby zdobywać wiedzę zgodną z metodologią szkolenia na danym etapie rozwoju. W Akademii TS Gwarek jest to naszym priorytetem, aby na bazie naszych doświadczeń wprowadzić do programu zmiany, które pomogą podnieść jakość szkolenia.
 
Podczas tego owocnego czasu nasi trenerzy mieli możliwość z bliska przyjrzeć się metodyce pracy, dowiedzieć się wielu ciekawych aspektów, na które zwracają uwagę trenerzy Górnika w ich drużynie oraz na co kładą największy nacisk. Kadra szkoleniowa Akademii Piłkarskiej Gwarka Tarnowskie Góry ciągle się rozwija, a tego typu staże są tego najlepszym przykładem. Z pewnością nie jest to ostatnia tego typu lekcja dla naszych trenerów, którzy cały czas są głodni wiedzy i doskonalenia swoich trenerskich umiejętności. Po stażu w takim klubie jak Górnik Zabrze nie tylko zyskają na tym nasi trenerzy, ale przede wszystkich ich podopieczni z naszej Akademii.
 
Daniel Brzezina: „Dziękujemy trenerom jak i klubowi Górnik Zabrze za możliwość odbycia stażu oraz przekazaną nam przez ten czas wiedzę. Na pewno zaprocentuje ona w naszej codziennej pracy z grupami młodzieżowymi.”
 

Dodaj komentarz