PRZECIWNIK

Nadchodzące spotkanie z Odrą Wodzisław będzie niezwykle istotne dla obu drużyn w kontekście końcowej klasyfikacji sezonowej. Gwarek po dobrym początku rundy złapał lekką zadyszkę, po której chwilowe wytchnienie dało zwycięstwo z Foto-Higieną, lecz potem natrafiła się pechowa porażka w Bytomiu. Wodzisławianie natomiast bardzo źle zaczęli od samego początku rundy, gromadząc jedynie 6 punktów w 10 spotkaniach. Sytuacja w Wodzisławiu jest jednak nieco bardziej skomplikowana, bowiem od zakończenia pierwszej połowy sezonu klub przechodzi przez przeróżne turbulencje.

Najpierw w połowie listopada nastąpiły zmiany w zarządzie spółki, a nowym prezesem został Tomasz Stolarski. Następnie z końcem roku ze swoją posadą pożegnał się dyrektor sportowy, Damian Wróbel (który niedawno dołączył do Zagłębia Sosnowiec jako Dyrektor ds. Skautingu Akademii). Wraz z nim klub opuściła spora grupa zawodników, która z uwagi na kłopoty finansowe Odry musiała zacząć szukać swojego miejsca w innych zespołach. Finalnie pokład opuścili bracia Odrobina, odpowiedzialni za klubowe social media, i pół roku po awansie do III Ligi, który miał być kolejnym krokiem naprzód w kierunku powrotu do sukcesów z przeszłości, wszyscy sympatycy niebiesko-czerwonych zaczęli się zastanawiać, czy ich ukochana drużyna przystąpi w ogóle do rozgrywek. 

Ostatecznie doszło do tego, że nowemu zarządowi udało się dokonać transferów i skompletować drużynę, która ma powalczyć o podtrzymanie wyniku z jesieni. Przypomnijmy, że wraz z końcem roku z Klubu odeszli tacy zawodnicy jak Mateusz Mielczarek (który dołączył do naszej drużyny), Radosław Dzierbicki, Michał Antkowiak, czy przede wszystkim lider drużyny, Marcin Wodecki. Na pokładzie okrętu zostali najlepszy strzelec drużyny, Jan Borek, Wojciech Wenglorz, czy Artur Gać, a ponadto udało się pozyskać choćby doświadczonego Marcina Radzewicza, który w przeszłości reprezentował już Odrę na arenie ekstraklasy. 

Tuż przed spotkaniem z Gwarkiem zarząd Odry zdecydował się na rozstanie z dotychczasowym trenerem, Łukaszem Targielem, który zdołał poprowadzić zespół jedynie w 10 meczach bieżącego sezonu, a jego miejsce zajął doskonale znany wodzisławskim kibicom Ryszard Wieczorek, czyli istna legenda klubu. Nowy-stary szkoleniowiec w przeszłości prowadził Odrę trzykrotnie: pierwszy raz tuż po zakończeniu piłkarskiej kariery na przełomie lat 2001-2004, drugi raz w sezonie 2008/09, a ostatnia mariaż trenera z klubem przypadł na sezon 2018/19, kiedy to Odra odradzała się w lidze okręgowej. 

STATYSTYKI

 

Forma obu drużyn przed nadchodzącym spotkaniem

POPRZEDNIE SPOTKANIA

 

W jedynym rozegranym do tej pory spotkaniu pomiędzy Gwarkiem i Odrą górą byli ówcześni gospodarze. W rundzie jesiennej to wodzisławianie byli górą po trafieniach Kamila Chilińskiego i Marcina Wodeckiego, zaś bramkę honorową dla Gwarka zdobył wtedy Norbert Jaszczak. Poniżej przypominamy skrót tego spotkania.

SĘDZIA

 

W sobotę spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z Małopolskiego Kolegium Sędziowskiego. Sędzią głównym będzie Grzegorz Jabłoński, a asystować mu będą Dominik Paul i Jakub Stelmach.

Doświadczony arbiter ma za sobą kilkadziesiąt „przegwizdanych” spotkań na poziomie I i II Ligi, a także Pucharu Polski. Spotkanie Gwarka z Odrą będzie jego pierwszym kontaktem z drużyną z Tarnowskich Gór, ale w tym sezonie czterokrotnie był rozjemcą spotkań w naszej grupie.

GDZIE ŚLEDZIĆ?

 

Transmisja z sobotniego starcia będzie prowadzona pod tym linkiem, a ponadto bieżąca aktualizacja informacji nt. meczu odbędzie się nacji na naszych oficjalnych profilach na Facebooku, Instagramie oraz na stronie. Pierwszy gwizdek o 17:00, wszyscy za Gwarkiem!

1 komentarz

  • tom 13 / 05 / 2022 Reply

    po co piszecie te bzdury kto z kim gra jak widać trzeba po meczu zadzwonić na 112 i oni skoro robią zakazy musze informować o wynikach spotkań ,a transmisje na stronach MO-INFO

Dodaj komentarz