W najbliższą niedzielę w całej Polsce znów będziemy mogli poczuć atmosferę ludzkiego ciepła oraz wzajemnej pomocy. Wszystko za sprawą odbywającego się w tym dniu ogólnokrajowego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielu, nie tylko polskich miastach organizowane będą różne wydarzenia, mające na celu zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. W tym roku do zbiórki włączył się również nasz Klub.

 

W tym roku już po raz 28. zagra dyrygowana przez Jurka Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tradycyjnie swoim obszarem obejmie nie tylko nasz kraj, ale działać będzie również poza jego granicami. Otwarci na pomoc znów dołączymy się do można to już śmiało nazwać ogólnoświatowej zbiórki pieniędzy na zakup sprzętu medycznego ratującego ludzkie życie. W wielu miastach odbywać się będą różnego rodzaju koncerty, licytacje czy inne akcje charytatywne, organizowane przez instytucje czy osoby prywatne.

 

Usłyszymy również w niedzielę jak dla Orkiestry grają Tarnowskie Góry. Na tarnogórskim Rynku, Śląska Fundacja Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski” zadbała o to, aby nasze miasto również włączyło się w pomoc. Od godziny 14:00 Tarnowskie Góry zaczną śpiewać, a pomogą im w tym koncerty m.in. Bernadety Kowalskiej czy zespołów Rusty Rage, Absynth czy Hurrockaine. Nie zabraknie również tradycyjnego i znanego już w całej Polsce „Światełka do nieba” czy odbywających się przez czas trwania wydarzenia aukcji charytatywnych, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego.

 

W tym roku do pomocy włączył się również Gwarek Tarnowskie Góry, który stał się tym samym Partnerem niedzielnego wydarzenia. Na licytację trafiły cenne, klubowe pamiątki, które z pewnością będą nie lada atrakcją dla kolekcjonerów piłkarskich i nie tylko. Pod przysłowiowy „młotek” trafi oryginalna koszulka piłkarska firmy Joma, w której występują nasi zawodnicy w sezonie 2019/2020 z podpisami piłkarzy oraz sztabu trenerskiego pierwszej drużyny. Swój autograf na koszulce złożyli zatem m.in. Sławomir Pach, Kamil Cholerzyński, Andrzej Wiśniewski, Dawid Jarka, Kamil Bętkowski, Sebastian Pączko, Przemysław Oziębała czy Rafał Kuliński. Do licytacji trafi również oficjalna meczowa piłka firmy Adidas. Taka sama, którą będą grali na Mistrzostwach Europy w 2020 roku reprezentanci Polski! Również i na niej swoje podpisy również złożyli zawodnicy Gwarka.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu oficjalny plakat niedzielnego wydarzenia wraz ze wszystkimi informacjami:

wosp_tarnowskie-gory2020

Zapraszamy wszystkich tarnogórzan w niedzielę na nasz piękny Rynek. Zachęcamy do włączenia się we wszystkie licytacje, które będą tego dnia dla Państwa w tym szczytnym celu organizowane. Pokażmy, że Tarnowskie Góry potrafią pomagać! Widzimy się w niedzielę na tarnogórskim Rynku!

Dodaj komentarz