Zimowe nabytki prawie w komplecie. Od lewej: Mateusz Polak, Sebastian Szombierski, Rafał Wawrzyńczok, Tadeusz Urbainczyk. Fot. Marzena Stanek

W ciągu ostatnich dni wiele klubów piłkarskich w naszym kraju, nie znajdujące się na szczeblu centralnym, dopinały ostatnie transferowe guziki. Tygodnie testów, znaków zapytania. Wszystko po to, aby zespół jak najlepiej przygotował się do arcyważnej rundy rewanżowej. Nie inaczej było w przypadku Gwarka Tarnowskie Góry. Sztab trenerski miał okazje przyglądać się sporej grupie zawodników, która mogła zaprezentować się podczas zimowych gier kontrolnych. Teraz wiemy już wszystko.

 

W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 barwy Gwarka Tarnowskie Góry reprezentować będzie pięciu nowych zawodników. Są to:

Aleksander Januszkiewicz

23-letni pomocnik przez ostatni rok grał w II-ligowej Polonii Bytom, w barwach której wystąpił w 25-ciu meczach oraz zdobył 4 bramki. Wychowanek MSPN Górnik Zabrze w swojej karierze piłkarskiej występował także w Gwarku Zabrze, a także GKS-ie Katowice. Już teraz możemy śmiało stwierdzić, że będzie sporym wzmocnieniem naszego klubu.

Mateusz Polak

Występuje na pozycji bocznego obrońcy. Mieszkaniec Tarnowskich Gór. Wychowanek zabrzańskiego Górnika, który w 2014 roku przeniósł się do juniorskich drużyn Zagłębia Lubin. Po powrocie na Śląsk przez ostatnie pół roku reprezentował barwy Dramy Zbrosławice. 19-latek to duża nadzieja Gwarka.

Sebastian Szombierski

21-letni środkowy pomocnik do Gwarka trafił na zasadzie wypożyczenia z GKS-u Katowice. W obecnym sezonie kojarzony głównie z zespołem rezerw, w którym to zespole był podstawowym zawodnikiem. W poprzednim sezonie występował także na półrocznym wypożyczeniu w Karpatach Krosno. Wysoki, mierzący 185 cm zawodnik będzie sporym wzmocnieniem środka pola Gwarka.

Tadeusz Urbainczyk

Rewelacyjna jesień 26-letniego tarnogórzanina przykuła uwagę takich klubów jak Górnik Zabrze, Polonia Bytom czy Rozwój Katowice. Tadeusz błyszczał skutecznością praktycznie w każdym meczu swojej drużyny, przeżywając jeden z najlepszych okresów w swojej karierze. Nie mamy wątpliwości, iż swoją dobrą formę utrzyma podczas występów w IV lidze w barwach Gwarka.

Rafał Wawrzyńczok

30-letni pomocnik to wychowanek Ruchu Chorzów. Niezwykle doświadczony zawodnik występował także w Walce Makoszowy, Motorze Lublin czy Orle Babienica/Psary. Głównie kojarzony z Rozwojem Katowice, w którym spędził sześć lat, oraz z którym to dokonał awansów do II oraz I ligi. Ostatnio wypożyczony do Przemszy Siewierz, gdzie był podstawowym zawodnikiem, zdobywając trzy bramki.

 

Z klubem pożegnała się także piątka zawodników:

Mariusz Korzeniowski będzie występował w Slavii Ruda Śląska, przygodę z piłką nożną zakończył natomiast Łukasz Polak. Na czteromiesięczne wypożyczenia udali się Bartosz Polis do drużyny Orła Miedary, Tomasz Wlazłowski do drużyny Unii Świerklaniec, a także Marcin Rosiński, który ze względu na obowiązki zawodowe zdecydował się dołączyć do drużyny Podlesianki Katowice.

 

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje wyżej wymienionym zawodnikom za dotychczasowe reprezentowanie Gwarka Tarnowskie Góry, a także życzy powodzenia w nowych klubach.

Dodaj komentarz