Podróżą do Gubina zakończy jesienne wojaże drużyna Gwarka Tarnowskie Góry, a starcie z miejscową Cariną odbędzie się w sobotę, 6 listopada, o godz. 13:00, na Stadionie Miejskim w Gubinie przy ul. Gen. Sikorskiego 89.

Pojedynki tarnogórzan na lubuskiej ziemi w tym sezonie wyglądają bardzo przyzwoicie — sierpniowy remis w Zielonej Górze i ostatnie zwycięstwo, wywiezione z Gorzowa Wielkopolskiego pozwalają z lekką dozą optymizmu spoglądać na starcie z najbliższym rywalem.

PRZECIWNIK

Beniaminek wywodzący się z miasta granicznego jest jedną z większych rewelacji obecnych rozgrywek, plasując się na dziewiątym miejscu w tabeli. W trwającym obecnie sezonie podopieczni Grzegorza Kopernickiego w 15 meczach zdołali uzbierać 21 punktów, a także zdobyć 20 bramek, tracąc ich 19.

Po ostatnim świetnym okresie bieżących rozgrywek, podczas którego Carina zanotowała cztery kolejne zwycięstwa, ekipa z Dolnych Łużyc zaliczyła delikatny spadek formy, odnosząc dwie porażki z wyżej notowanymi rywalami (Rekord Bielsko-Biała i Zagłębie II Lubin), a także wywożąc jedynie punkt z derbowego starcia w Zielonej Górze. 

W spotkaniu z Gwarkiem drużyna z województwa lubuskiego nie będzie mogła wyjść w najsilniejszym składzie, a to z uwagi na zawieszenie spowodowane wykorzystaniem limitu żółtych kartek. Adam Antochów oraz Konrad Grzymisławski będą pauzować za żółte kartki, które otrzymali w ostatnim meczu, w którym przeciwnikiem gubinian był Rekord Bielsko-Biała. Najlepszym strzelcem drużyny pozostaje Cyprian Poniedziałek (pozyskany z Warty Gorzów) z 5 trafieniami na koncie.

W tegorocznych rozgrywkach Carina mierzyła się już 5-krotnie z drużynami ze Śląska, a w spotkaniach tych odniosła dwa zwycięstwa i trzy porażki. Sensacyjne było z pewnością zwycięstwo z Polonią Bytom, która musiała uznać wyższość drużyny z Gubina, a także wygrana w strzelaninie z rezerwami Górnika Zabrze. Z tarczą wróciły jednak zespoły z Goczałkowic-Zdroju, Bielska-Białej i Wodzisławia Śląskiego.

Jeśli chodzi o pucharowe potyczki, to Królowa Łużyc nadal pozostaje w grze. Po pokonaniu Sparty Grabik i Budowlanych Lubsko, w 1/8 finału Carina zmierzy się z ekipą Budowlanych Murzynowo. Starcie to odbędzie się jednak dopiero w rundzie wiosennej.

 

Źródło: shootArt.pl

DOTYCHCZASOWY BILANS

Nadchodzący pojedynek będzie pierwszym pomiędzy Cariną a Gwarkiem, a to z uwagi na to, iż sezon 2021/2022 jest debiutem Obuwników na czwartym szczeblu rozgrywkowym, a drużyna z Gubina jest tegorocznym beniaminkiem. Ekipa znad Nysy Łużyckiej zalicza aktualnie najlepszy sezon w swojej przeszło 60-letniej historii, a jej największym sukcesem był zeszłoroczny awans. Starsi kibice pamiętają też z pewnością dwukrotne zwycięstwo w Pucharze Polski na szczeblu Lubuskiego ZPN-u w latach 1963/64, a także 1986/87.

SĘDZIA 

Arbitrem sobotniego meczu będzie sędzia Radosław Zbaracki, a asystować mu będą Mariusz Kobylak i Robert Szczygieł, czyli trójka sędziowska wywodząca się z Zachodniopomorskiego KŚ.

Mecz z Cariną będzie debiutem Zbarackiego w sędziowaniu meczów Gwarka, natomiast jedno domowe spotkanie gubinian było dotychczas prowadzone przez tego arbitra i zakończyło się porażką ekipy z Gubina 0:1 na rzecz Odry Wodzisław Śląski.

JAK ŚLEDZIĆ

Spotkanie będzie na bieżąco aktualizowane na naszych kontach na Facebooku i Instagramie, a raport z meczu zostanie opublikowany na naszej stronie po ostatnim gwizdku.

Dodaj komentarz