Rozpoczęta w sierpniu piłkarska jesień nieuchronnie zbliża się do końca. W najbliższy weekend zostanie rozegrana 17. kolejka w trzeciej grupie piłkarskiej III ligi. Ostatnim przystankiem w walce o ligowe punkty drużyny Gwarka Tarnowskie Góry będzie Zabrze. Niedzielny mecz Gwarka z drugą drużyną Górnika Zabrze zakończy bardzo dobrą rundę jesienną, przez którą nasz zespół przeszedł niczym ligowy wyjadacz. A trzeba pamiętać, że tegoroczny sezon jest dla naszej drużyny pierwszym w historii na III-ligowym froncie.

 

Rezerwy Górnika w ligowej tabeli plasują się na 10 miejscu. Druga drużyna Górnika na poziomie III ligi występuje nieprzerwanie od powołania jego nowego kształtu, czyli sezonu 2013/2014. Gospodarze sezon 2017/2018 zaczęli od dwóch zwycięstw, będąc już od pierwszej kolejki w górnej części tabeli. Obecne rozgrywki są pierwszym pod wodzą nowego szkoleniowca. Trenerem drugiej drużyny Górnika w lipcu tego roku został Wojciech Gumola, który z sukcesami przez cztery lata prowadził drużynę Rekordu Bielsko – Biała. Wprowadzana co roku do drugiej drużyny Górnika młodzież ma okazję do zaprezentowania się na tle innych zespołów w tej wymagającej lidze. Oprócz zabrzańskiej młodzieży drużyna co mecz jest wspomagana przez zawodników z pierwszej drużyny, którzy rzecz jasna mają wpływ na wyniki Górnika w obecnym sezonie. Nasz niedzielny rywal na swoim obiekcie jest w tym sezonie bezkompromisowy. Z siedmiu do tej pory rozegranych spotkań na obiekcie Sparty przy ulicy Mickiewicza, gospodarze wygrali cztery spotkania, zaś przegrali trzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem drugiej drużyny Górnika jest obecnie Dominik Lasik, który przewodzi w klasyfikacji swojego zespołu z dorobkiem dziesięciu bramek. 

 

Tarnogórzanie do ostatniego meczu w rundzie jesiennej przystąpią z szansą na zajęcie nawet drugiego miejsca na półmetku sezonu. Priorytetem jest jednak obok zwycięstwa w Zabrzu korzystny wynik z meczu wyprzedzającej Gwarka Stali Brzeg. Bez tego jednak Gwarek ma realne szanse na zajęcie bardzo dobrego, trzeciego miejsca w lidze. Szansą na korzystny wynik jest bardzo dobra gra tarnogórzan na wyjazdach. Z siedmiu rozegranych do tej pory meczów Gwarek przegrał zaledwie jeden, notując także trzy zwycięstwa oraz trzy remisy. Tarnogórzanie strzelili na wyjazdach 13 bramek, tracąc ich 12. Do składu Gwarka wraca Grzegorz Fonfara, który powraca do skłafu z powodu wcześniejszej absencji spowodowanej nadmiarem żółtych kartek. Nasz zawodnik będzie gotowy do gry w niedzielnym meczu. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko będą chcieli zwycięstwem zakończyć niezwykle udaną dla siebie rundę. Mało kto przypuszczał, że pierwsze miesiące Gwarka w III lidze przysporzą nam tyle pozytywnych i sportowych emocji. Zanim jednak nasi zawodnicy udadzą się na zasłużony wypoczynek, warto pokusić się o kolejne zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, iż każda z drużyn dzięki zwycięstwu może po niedzielnej meczu awansować w tabeli, aby zimowy sen spędzić na jak najlepszej pozycji.

 

W lutym tego roku miał miejsce ostatni mecz pomiędzy drugą drużyną Górnika, a Gwarkiem. Na obiekcie Walki-Makoszowy padł wtedy remis, a w drużynie gospodarzy wystąpili m.in. Bartłomiej Olszewski czy Rafał Wolsztyński, czyli dziś zawodnicy pierwszej drużyny lidera Ekstraklasy. W tym meczu, tyle że w przeciwnej drużynie wystąpił wypożyczony w tym sezonie do Gwarka – Dominik Konieczny.

25.02.2017r, sparing Zima 2017, Górnik II Zabrze – Gwarek 1:1 (0:0) bramka: Cymerys

 

Spotkanie 17. kolejki rozgrywek w trzeciej grupie III ligi pomiędzy Górnikiem II Zabrze, a Gwarkiem poprowadzi jako sędzia główny pan Jakub Krajewski (KS Skoczów). Niedzielne spotkanie odbędzie się na boisku Sparty w Zabrzu – Mikulczycach 19 listopada, a rozpocznie się o godzinie 13:00. Wstęp na to spotkanie będzie bezpłatny. Zachęcamy wszystkich kibiców do spędzenia niedzielnego, wczesnego popołudnia z ostatnim, ligowym meczem Gwarka. Ze względu na spore zainteresowanie meczem, a także ograniczone miejsca parkingowe na obiekcie Sparty prosimy o wcześniejsze przybycie, bądź dojazd na mecz komunikacją miejską (autobus linii 83 z Tarnowskich Gór, przystanek: Mikulczyce Chopina 1). W przypadku przepełnienia parkingu, możliwe jest zaparkowanie auta przy wjeździe na teren stadionu.

 

Raz jeszcze zachęcamy wszystkich kibiców do licznego udziału w tej przyjacielskiej konfrontacji.

Dodaj komentarz