Piłkarska wiosna w Tarnowskich Górach stać będzie w tym roku pod znakiem meczów derbowych. Aż sześć meczów tarnogórzanie rozegrają w drugiej części sezonu 2020/2021 właśnie z rywalami z naszego województwa. Inauguracja rundy wiosennej na obiekcie Gwarka zapowiada się niezwykle ciekawie. Gwarek w pierwszym domowym meczu ligowym w 2021 roku podejmie Polonię Bytom.

 

Nasza drużyna w ubiegłym tygodniu rywalizowała z drugim zespołem Zagłębia. Tarnogórzanie zaprezentowali się z dobrej strony na tle młodej, ale skutecznej drużyny Miedziowych. Dwie bramki w krótkim odstępie czasu zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania wpłynęły na ostateczny wynik niedzielnego meczu. Tym bardziej podbudowana brakiem punktów w swoim pierwszym, wiosennym meczu, tarnogórska drużyna przystąpi do pierwszego tej wiosny meczu na własnym obiekcie. Mający w pamięci bolesną porażkę, która przydarzyła się podopiecznym trenera Krzysztofa Górecko w październiku ubiegłego roku na obiekcie bytomskich Szombierek, nasi zawodnicy zrobią w sobotę wszystko, aby zrewanżować się bytomianom za pamiętną porażkę. Do 20. kolejki rozgrywek w 3 grupie III ligi tarnogórzanie przystąpią z dwunastego miejsca w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Zadanie w najbliższym meczu, choć wydaje się niezwykle trudne, wcale nie oznacza niewykonalnego. Gospodarze wiedzą, że od siedmiu meczów ligowych nie zaznali smaku zwycięstwa, a na 21 punktów, które maksymalnie można było zdobyć do swojego dorobku punktowego doliczyli zaledwie dwa. Nasza drużyna ma również w świadomości fakt, że w przypadku porażki, a także korzystnych dla pozostałych rywali wyników spotkań, Gwarek może usunąć się w ligowej tabeli aż na piętnaste miejsce. Zdecydowanie lepiej wygląda jednak scenariusz optymistyczny, który w przypadku zwycięstwa Gwarka, a także korzystnych wyników z innych boisk, może awansować w ligowej tabeli nawet o kilka miejsc. Tarnogórzanie nie raz już pokazali, że na własnym obiekcie w starciu z teoretycznie lepszym przeciwnikiem są w stanie pokusić się o sprawienie niespodzianki. Do kadry meczowej po jednym meczu nieobecności powraca wykartkowany na poprzedni mecz Konrad Pipia. Zarówno on, jak i reszta zawodników Gwarka ma za zadanie zrehabilitować się wszystkim tarnogórskim sympatykom za wstydliwą porażkę jesienią.

 

Polonia Bytom o tydzień później niż reszta ligowej stawki wkracza do rundy rewanżowej sezonu 2020/2021. Podbudowani drugim miejscem po rundzie jesiennej bytomianie zapowiadają przyjazd do Tarnowskich Gór po komplet punktów. Dla podopiecznych trenera Kamila Rakoczego sobotni mecz będzie szansą na przedłużenie zwycięskiej serii ligowej. Warto odnotować, iż wicelider rozgrywek 3 grupy III ligi wygrał ostatnie sześć meczów rundy jesiennej. Mająca na swoim koncie 42 zdobyte punkty Polonia pozostaje w dalszym ciągu najlepszą drużyną, jeśli chodzi o zdobywanie punktów na terenie rywali. Z dziewięciu rozegranych meczów ligowych jako goście, bytomianie w aż ośmiu z nich przywozili komplet punktów. Jedynym zespołem, który skutecznie przeciwstawił się naszemu sobotniemu przeciwnikowi… był nasz ostatni, ligowy przeciwnik – rezerwy Zagłębia Lubin. Kilka dni po efektownym zwycięstwie nad Gwarkiem, bytomianie ulegli na płycie głównej obiektu w Lubinie gospodarzom 0:2. Oprócz najlepszej zdobyczy punktowej, godnym zazdroszczenia jest również bilans bramkowy Polonii w meczach wyjazdowych, który wynosi 23 bramki zdobyte i zaledwie 10 bramek straconych. Zimą nasz przeciwnik rozgrywał kilka ciekawych spotkań kontrolnych. Co prawda zarówno w spotkaniach z pierwszoligową Odrą Opole jak drugoligowymi GKS-em Katowice, Hutnikiem Kraków czy Skrą Częstochowa, bytomianom nie udało się choćby zremisować to przeważnie mecze kończyły się jednobramkowymi porażkami. Możliwość sprawdzenia się jednak na tle rywala z wyższej ligi jest nieraz lepszą nauką ze sparingu, niż sam wynik. Jeśli chodzi o kadrę Polonii to w sobotnim meczu na pewno nie zobaczymy kontuzjowanego Jakuba Belicy, a także dotychczasowego najlepszego strzelca Polonii, Adama Żaka (19 bramek). Pozycję lidera w drużynie po wytransferowanym do Odry Opole snajperze przejął Patryk Stefański (7 bramek).

 

Najbliższy mecz będzie trzecim w najnowszej historii w walce o ligowe punkty. Jak do tej pory mecz w Tarnowskich Górach zakończył się remisem, zaś w październiku ubiegłego roku górą w konfrontacji Gwarka z Polonią byli rywale. Liczymy gorąco, że tym razem zwycięsko z rywalizacji wyjdzie właśnie nasza drużyna.

07.04.2015r., Puchar Polski Pod. Bytom 2014/2015, Polonia – Gwarek 3:1 (0:0). Bramka: Opeldus

01.04.2017r., Sparing zima 2017, Polonia – Gwarek 1:5 (1:3). Bramki: Mrozek, Jarka, Stanik, Pach, Sikora

20.09.2017r., Puchar Polski Pod. Bytom 2017/2018, Polonia – Gwarek 0:0 (0:0) k. 4:5

02.03.2019r., Sparing zima 2019, Polonia – Gwarek 2:1 (2:1). Bramka: Pikul

10.09.2019r., III liga sezon 2019/2020, Gwarek – Polonia 1:1 (1:1). Bramka: Pączko

19.08.2020r., Puchar Polski Pod. Bytom 2020/2021, Polonia – Gwarek 1:2 (1:1). Bramki: Dworaczek, K. Joachim

14.10.2020r., III liga sezon 2020/2021, Polonia – Gwarek 7:0 (7:0)

 

Arbitrem głównym sobotniego meczu będzie pan Piotr Szypuła (KS Bielsko-Biała). Sędzia reprezentujący Śląskie Kolegium Sędziów prowadził w obecnym sezonie jedno spotkanie z udziałem Gwarka. Tarnogórzanie pod koniec poprzedniej rundy zremisowali w Zabrzu z drugim zespołem Górnika 2:2. Bytomianom arbiter z Kóz sędziować będzie w sezonie 2020/2021 po raz pierwszy. Ogółem w trwających rozgrywkach pan Szypuła prowadził osiem spotkań z wysoką średnią nieco ponad czterech bramek na mecz.

 

Spotkanie 20 kolejki rozgrywek III ligi grupy 3 Gwarek Tarnowskie Góry – Polonia Bytom rozpocznie się w sobotę 13 marca o godzinie 15:00 na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Niestety w dalszym ciągu z powodu panujących obostrzeń mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Z tej okazji przygotowaliśmy dla zainteresowanych kibiców transmisję z tego spotkania, którą można wykupić TUTAJ. Koszt transmisji to 15 zł. Pamiętajmy, że kupując transmisję z meczów Gwarka wspierasz klub. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

 

Komentarze

  • Izydor 13 / 03 / 2021 Reply

    No i super

  • TIM 13 / 03 / 2021 Reply

    zmazali plamę dzieki

  • TIM 13 / 03 / 2021 Reply

    brawo Dzido

Dodaj komentarz