Mamy w pamięci jeszcze sobotni mecz Gwarka, a już we wtorek czeka nas kolejna kolejka ligowa. Gwarek w dwóch rozegranych meczach zdobył dwa punkty, dwukrotnie remisując 1:1. Nasz najbliższy rywal – Ruch Zdzieszowice, również w dwóch rozegranych do tej pory meczach notował powtarzające się wyniki. Z tą jednak różnicą, że nasz przeciwnik dwukrotnie przegrywał w stosunku 0:1. Który z zespołów tym razem będzie mógł sobie powiedzieć” do trzech razy sztuka?”

 

Gospodarze meczu po remisie w Zielonej Górze czują ogromny niedosyt. Zmarnowane okazje bramkowe zamiast trzech punktów pozwoliły ostatecznie wywieźć z terenu rywala tylko jeden punkt, powtarzając wynik z pierwszej kolejki sezonu 2017/2018. Dla naszych zawodników to jednak nauka, że nadarzające się okazje bramkowe w III lidze trzeba będzie po prostu wykorzystywać, gdyż o bramki w najbliższych meczach będzie niesłychanie ciężko. We świąteczny wtorek tarnogórzanie rozegrają swój drugi mecz w III lidze przed własną publicznością. Atut własnego boiska z pewnością jest okazją do zgarnięcia trzech punktów. Trener tarnogórzan, Krzysztof Górecko będzie mógł skorzystać już z dwójki swoich nowych zawodników. Gotowi do założenia koszulki z herbem Gwarka będą Michał Bobryk, a także Jakub Dyląg. Drużyna Gwarka podrażniona swoją dotychczasową nieskutecznością z pewnością będzie chciała pokazać, że we wtorkowym meczu gospodarzy będzie interesować wyłącznie pełna pula.

 

Nasi goście po dwóch rozegranych w tym sezonie meczach są jeszcze bez punktu. Jeden z faworytów naszej grupy bardzo dobre wyniki notuje natomiast w rozgrywkach Pucharu Polski. Drużyna ze Zdzieszowic po pokonaniu II-ligowych Olimpii Elbląg oraz Gryfa Wejherowo, a następnie odprawieniu z kwitkiem I-ligowego Górnika Łęczna, pojawiła się już w 1/8 finału, gdzie w połowie września podejmie na swoim obiekcie aktualnego mistrza Polski – Legię Warszawa. Kwestią czasu jest więc jednak moment, kiedy Zdzieszowiczanie zaczną gromadzić punkty, bowiem bardzo dobra gra w Pucharze Polski nie jest dziełem przypadku. Drużynę popularnych Zdzichów prowadzi od tego sezonu trener Aleksander Kalbron, który zastąpił pracującego przez 1,5 roku w Zdzieszowicach Adama Noconia. To właśnie trener Nocoń sprawił, że Ruch Zdzieszowice w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki bił się o awans do II ligi. Ostatecznie Ruch zajął w tabeli drugie miejsce, tracąc tylko punkt do GKS-u Jastrzębia. Ruch Zdzieszowice jest obecnie jedynym zespołem obok ostatniej w tabeli Ślęzy Wrocław, który nie zdobył jeszcze bramki. My liczymy na to, że nasza defensywa przedłuży niekorzystną serię naszych gości przez następne 90 minut.

 

Pojedynek Gwarka z Ruchem Zdzieszowice będzie pierwszym meczem na poziomie III ligi pomiędzy tymi zespołami. Wtorkowy mecz 3. kolejki III ligi grupy trzeciej pomiędzy Ruchem, a Gwarkiem poprowadzi jako sędzia główny Robert Parysek (KS Legnica). Standardowo już na wtorkowy mecz będzie dostępna druga kasa biletowa (od ulicy Mickiewicza). Pierwsza jak zawsze mieści się od strony ulicy Wojska Polskiego. Mecz rozpoczyna się o godzinie 17:00, a kibiców prosimy o wcześniejsze przyjście na obiekt z powodu dużego zainteresowania najbliższym meczem.

 

Jeśli ktoś nie będzie w stanie kibicować naszej drużynie z trybun stadionie przy ul. Wojska Polskiego, to zapraszamy do transmisji na żywo z tego meczu, którą pokaże stacja Śląskie.TV. Mecz zostanie pokazany w usłudze PPV, a więcej o nim można poczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz