Rozgrywki ligowe dla większości drużyn III ligi grupy 3 w maju nie będą należeć do łatwych. Na najbliższy miesiąc zapowiedziano aż pięć kolejek ligowych zaplanowanych na weekend, a ponadto dojdą do tego dwie kolejki ligowe rozgrywane w środku tygodnia. Niektórym drużynom dojdą jeszcze do tego obowiązki związane z rozgrywkami okręgowego Pucharu Polski. Zespoły, którym dziś się przyjrzymy swoje rozgrywki pucharowe zakończymy jeszcze w zeszłym roku na etapie półfinałów. Zapraszamy do wgłębienia się w naszą zapowiedź meczu Miedź II Legnica – Gwarek Tarnowskie Góry.

 

Obydwie drużyny łączy chęć zdobycia kompletu punktów w środowym spotkaniu. Nasi przeciwnicy nie zaczęli korzystnie rundy wiosennej. Trzeba wspomnieć, że w ostatnich ośmiu meczach rezerwy Miedzi Legnica odniosły tylko jedno zwycięstwo oraz dwa remisy. Brak zdobyczy punktowej skutkował kolejną już w tym sezonie zmianą trenera drużyny z Legnicy. Marcina Płuskę, który na stanowiska trenera Miedzi jesienią ubiegłego roku zastąpił Wojciecha Robaszka, zmienił były reprezentant Polski, Wojciech Łobodziński. Popularny Łobo wcześniej asystował zarówno przy I-ligowej, jak i III-ligowej drużynie Miedzi. Teraz były pomocnik Zagłębia Lubin czy Wisły Kraków obecnie samodzielnie odpowiada za wyniki swojej drużyny i przed nim ciężkie zadanie utrzymania swojego zespołu w stawce III-ligowców. Miedź II Legnica, która w ubiegłą sobotę pauzowała zajmuje obecnie w ligowej tabeli 13 miejsce z dorobkiem 27 zdobytych punktów. Takie samo miejsce nasz środowy przeciwnik zajmuje w klasyfikacji punktowej zdobywanej na własnym boisku. Legnicka młodzież do tej pory na własnym obiekcie odniosła cztery zwycięstwa, zanotowała cztery remisy, a także doznała pięciu porażek. Trzeba jednak tutaj wspomnieć, że ostatnie domowe zwycięstwo Miedz zanotowała 24 października ubiegłego roku, kiedy to pokonała rezerwy Górnika Zabrze 2:1. Zimą w drużynie z Legnicy zaszło kilka zmian kadrowych. Klub opuścił m.in. autor ośmiu bramek jesienią Maciej Koziara, a także młodzi zawodnicy, którzy nie mieścili się w składzie III-ligowca. W przerwie między rundami Miedź stała się… jeszcze bardziej międzynarodowa. Wszystko to poprzez pozyskanie łotewskiego bramkarza Rudolfsa Solohy, a także posiadającego hiszpański paszport brazylijczyka Wericka Caetano, który w swoim piłkarskim CV ma grę m.in. w juniorskich drużynach słynnej FC Barcelony. Dołączyli oni zatem to występujących już wcześniej hiszpana Edgara Fernandeza, brazylijczyka Arisco, holendra Joela Katshimy, a także marokańczyka Hamzy Behaida, tworząc bez wątpienia najbardziej wielokulturową mieszankę w 3 grupie piłkarskiej III ligi. Po odejściu wspomnianego wcześniej Koziary, najlepszym obecnie strzelcem drużyny naszego rywala pozostaje autor czterech bramek Igor Lewandowski.

 

Wyjazd do Legnicy jest ostatnim z serii trzech meczów Gwarka rozgrywanych na obiektach rywali. Poprzednie dwa spotkania do których doszło w Brzegu oraz Gaci, nasza drużyna niestety nie będzie miło wspominała. Perypetie boiskowe sprawiły, że nie zawsze drużyna lepsza ostatecznie wygrywa. Dwie porażki z niżej notowanymi zespołami chluby jednak tarnogórzanom nie przynoszą, dlatego nasza drużyna zrobi wszystko, aby środowy mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Nie będzie to jednak z pewnością łatwe, bowiem Gwarek ma w tym sezonie wyraźne problemy w zdobywaniu punktów na obiektach rywali. Tarnogórzanie z delegacji przywieźli w tym sezonie zaledwie dziesięć punktów, co jest trzecim najgorszym wynikiem w naszej grupie III ligi. Mniej punktów od Gwarka przywiozły z wyjazdów tylko zespoły Polonii Nysa oraz Polonii-Stali Świdnica. Oczywistym jest także to, że próby wywiezienia trzech punktów z Legnicy nie ułatwią także gospodarze, dla których obowiązkiem jest przede wszystkim punktowanie w roli gospodarze. Wracając jednak do naszej drużyny to uda się ona w głąb województwa Dolnośląskiego brakiem trójki ważnych dla niej zawodników. Z powodu nadmiaru żółtych kartek środowy mecz będą musieli opuścić Adam Dzido, Jakub Dyląg oraz Rafał Kuliński. Aby nie popadać w pełni pesymistyczny nastrój, są także dobre informacje dotyczące najbliższych dni w naszej drużynie. Dobrą nowiną jest to, że wspomniani zawodnicy wrócą już na niedzielny, arcyważny mecz z Pniówkiem Pawłowice. Drugą pozytywną informacją jest powrót do gry jednego z liderów naszej drużynę, Sebastiana Siwka, który powinien bez problemów znaleźć się w kadrze na środowy mecz. Pod ciągłym znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego ostatnio Patryka Timochiny. Nasz doświadczony zawodnik jest autorem jedynej do tej pory bramki zdobytej przez Gwarek w wyjazdowych potyczkach z rezerwami Miedzi. Gol pomocnika Gwarka dał zwycięstwo tarnogórzanom jesienią 2018 roku i wierzymy gorąco, że nasza drużyna właśnie w najbliższym meczu wyjazdowym odwróci niekorzystny dla siebie bilans meczów wyjazdowych. Zadanie to spoczywa na barkach głównie naszych zawodników ofensywnych. Najskuteczniejszego do tej pory strzelca Gwarka Dawida Jarki (7 bramek) ściga Patryk Joachim (5 bramek). Forma naszego napastnika wyraźnie wzrasta, bowiem w trzecim meczu z rzędu wpisuje się on na listę strzelców. Oby podobnie było w środę w Legnicy.

 

Do tej pory historia spotkań Gwarka z Miedzią przemawiała głównie na korzyść tarnogórzan. Wygrali oni cztery ostatnie mecze z klubem z Legnicy, natomiast łączynie triumfowali nad swoim środowym rywalem aż pięciokrotnie. Mamy nadzieję, że korzystna seria zostanie przedłużona także i tym razem.

14.10.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Miedź II Legnica 2:0 (1:0). Bramki: Jarka x2

20.05.2018r., III liga sezon 2017/2018, Miedź II Legnica – Gwarek 1:0 (1:0)

22.09.2018r., III liga sezon 2018/2019, Miedź II Legnica  – Gwarek 0:1 (0:1). Bramka: Timochina

01.05.2019r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Miedź II Legnica 3:0 (1:0). Bramki: Mizgała, Oziębała, Joachim

10.08.2019r., III liga sezon 2019/2020, Gwarek – Miedź II Legnica 2:1 (1:1). Bramki: Kuliński, Jarka

27.09.2020r., III liga sezon 2020/2021, Gwarek – Miedź II Legnica 2:0 (1:0). Bramki: Jarka, Pipia

 

 

Środowy mecz Gwarka z Miedzią poprowadzi jako sędzia główny pan Łukasz Sowada z Opola. Arbiter ten prowadził już w sezonie 2020/2021 jeden mecz z udziałem naszej drużyny. Tarnogórzan sędzia reprezentujący Opolskie Kolegium Sędziów kojarzy się dobrze, ponieważ prowadził wygrany wysoko mecz naszej drużyny z Polonią-Stalą Świdnica. Co ciekawe, pan Sowada w tym meczu nabawił się kontuzji, która sprawiła, że musiał zostać zmieniony w trakcie meczu przez arbitra liniowego. Miejmy nadzieję, że podczas środowego meczu wszystkich obecnych na placu gry zawodników kontuzję będą omijać szerokim łukiem.

 

Mecz 29. kolejki Miedź II Legnica – Gwarek Tarnowskie Góry rozpocznie się w środę 5 maja o godzinie 16:00 na obiekcie Akademii Piłkarskiej Miedzi przy ul. Sportowców 1 w Legnicy. Trzymamy kciuki za dobry występ naszej drużyny!

 

1 komentarz

  • tom 05 / 05 / 2021 Reply

    nici z punktami zaczyna się problem kolejna przegrana zaczynacie niebezpiecznie dołować.

Dodaj komentarz