Prawdziwy test wytrzymałościowy przechodzi drużyna Gwarka w miesiącu kwietniu. Co prawda pierwszy z sześciu zaplanowanych na ten miesiąc meczów ligowych z powodu wycofania Nadwiślanu nie doszedł do skutku, tak pozostałych pięć spotkań dla kibica prezentuje się obiecująco. Po pokonaniu Szombierek Bytom nadszedł czas na czwartkowe spotkanie z rezerwami Rakowa II Częstochowa. Biorąc pod uwagę regularnie punktującą drużynę rywali, która posiada obecnie najdłuższą serię meczów bez porażki ze wszystkich drużyn naszej grupy – można śmiało stwierdzić, że naszą drużynę czeka kolejne ciężkie spotkanie o punkty.

 

Gospodarze z powodu nałożenia się na ten sam termin dwóch meczów mistrzowskich swoich zespołów poprosili o zmianę terminu meczu swojej drugiej drużyny. Tym samym czwartkowy mecz rozpocznie zmagania w 23. kolejce rozgrywek w pierwszej grupie IV ligi śląskiej. Częstochowianie są obecnie na fali. Drużyna rezerw prowadzona przez trenera Dawida Krzętowskiego regularnie wiosną punktuje, czego dowodem są dwa zwycięstwa i trzy remisy zdobyte w 2017 roku. Ogólnie Raków II Częstochowa w ligowej tabeli plasuje się na miejscu siódmym z dorobkiem 35 punktów. W tabeli meczów rozegranych w roli gospodarza, częstochowianie plasują się co ciekawe dopiero na dziesiątym miejscu tabeli, a na swoim boisku zdobyli 17 punktów, czyli połowę ze swojego dorobku punktowego. Wysoka jak na drużynę rezerw lokata jest dziełem fenomenalnej serii meczów bez porażki. Aż trudno sobie wyobrazić, że po raz ostatni druga drużyna Rakowa w lidze przegrała… 18 września ubiegłego roku! Mimo prowadzenia w Katowicach z rezerwami popularnej GieKSy 1:0, częstochowianie polegli 1:3 i była to jak dotąd ostatnia porażka w lidze. Ogółem dotychczas Raków odniósł dziewięć zwycięstw, zanotował osiem remisów i doznał pięciu porażek, z czego jedną z nich zanotował na początku września w Tarnowskich Górach. W poprzedniej kolejce rezerwy Rakowa niespodziewanie łatwo pokonały w meczu wyjazdowych Ruch Radzionków 4:0. Najlepszym strzelcem z dorobkiem 6 trafień pozostaje w zespole gospodarzy Daniem Rumin, jednak rundę wiosenną spędza w innym częstochowskim zespole – Skrze. Warto odnotować, że zdecydowaną większość bramek gospodarze notują w drugiej połowie (blisko 70 %).

 

Drużyna Gwarka pozostała jedną z trzech niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej. Obok Gwarka, jest to także drużyna Polonii Poraj oraz właśnie Raków II Częstochowa. Tarnogórzanie do Częstochowy udają się w pełni umotywowani po zwycięstwie nad Szombierkami Bytom. Do drużyny po pauzie spowodowanej czerwoną kartką wraca Adam Dzido. Do dyspozycji trenera będzie także Tadeusz Urbainczyk, którego zabrakło w kadrze meczowej w sobotę. Gwarek zatem wyjeżdża w czwartkową delegację w swoim najmocniejszym składzie. W klasyfikacji meczów w roli gości, drużyna Gwarka zajmuje pierwsze miejsce. Na boiskach rywali wygrywali siedem razy, notując przy tym jeden remis, a także trzy porażki. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny Gwarka pozostaje w dalszym ciągu Dawid Jarka, który zgromadził na swoim koncie dziesięć bramek. Patrząc na historię meczów z Rakowem II Częstochowa na poziomie IV ligi, to aż trzynastu zawodników tarnogórskiej drużyny wpisywało się na listę strzelców. Jedynie Bartoszowi Polisowi udało się dwukrotnie pokonać bramkarza rywali w rywalizacji z częstochowską drużyną. Kontynuując wątek bramkowy, to mecze Gwarka z drużyną rezerw Rakowa obfitują w wiele trafień, a średnia bramek na mecz to 3 gole. 53 do tej pory zdobyte punkty, a także sześć oczek przewagi nad drugą w tabeli Sarmacją Będzin powoduje, iż Święta Wielkanocne tarnogórzanie spędzą na pozycji lidera pierwszej grupy IV ligi śląskiej. Warto zatem pokusić się o wymarzony prezent na tegoroczne święta, jakim bez wątpienia będzie zwycięstwo w Częstochowie. Co ciekawe, ostatnie wiosenne spotkanie pomiędzy obydwiema drużynami w sezonie 2015/2016 również miało miejsce w okresie świątecznym. Wtedy Gwarek pokonał w Tarnowskich Górach rywali 2:1. Jak będzie teraz?

 

Najbliższe spotkanie Rakowa II Częstochowa z Gwarkiem Tarnowskie Góry będzie ósmym spotkaniem o punkty w historii IV-ligowych potyczek. Ostatnie mecze kończyły się następującymi wynikami:

21.01.2012r. sezon 2011/2012, Częstochowa – sparing Raków – Gwarek 1:0 (0:0)

10.08.2013r. IV liga 2013/2014, Gwarek – Raków II 1:2 (1:1) bramka: Kajda

17.11.2013r. IV liga 2013/2014, Raków II – Gwarek 0:1 (0:0) bramka: Majecki

02.11.2014r. IV liga 2014/2015, Gwarek – Raków II 2:1 (0:0) bramki: Cymerys, Jaromin

10.06.2015r. IV liga 2014/2015, Raków II – Gwarek 3:3 (0:1) bramki: Opeldus, Bąk, Polis

15.08.2015r. IV liga 2015/2016, Raków II – Gwarek 1:2 (1:0) bramki: Kasprzyk, Rosiński

26.03.2016r. IV liga 2015/2016, Gwarek – Raków II 2:1 (1:0) bramki: Jarka, Pach

03.09.2016r. IV liga 2016/2017, Gwarek – Raków II 3:0 (3:0) bramki: Śliwa, Makowski, Polis

 

Spotkanie rozpoczynające 23. kolejkę w pierwszej grupie IV ligi śląskiej pomiędzy Rakowem II Częstochowa, a Gwarkiem Tarnowskie Góry zaplanowano na czwartek 13 kwietnia. Początek meczu o godzinie 17:30 w Częstochowie przy ul. Limanowskiego. Poprowadzi je jako sędzia główny pan Zbigniew Szymanek (Katowice).

Dodaj komentarz