Okres wakacyjny powoli dobiega do końca. Jak co roku druga połowa sierpnia to start pierwszych rozgrywek mistrzowskich z udziałem drużyn młodzieżowych Gwarka Tarnowskie Góry. Przygotowaliśmy dla rodziców krótką informację na temat kadry szkoleniowej, która będzie w najbliższym czasie czuwać nad grupami młodzieżowymi wchodzącymi w skład naszego Klubu. Przed najbliższym sezonem warto zapoznać się z kilkoma istotnymi zmianami w kadrze trenerskiej Akademii Piłkarskiej Gwarka.

 

Najważniejsza zmiana dotyczy osoby zarządzającej Akademią Piłkarską Gwarka Tarnowskie Góry. Nowym koordynatorem grup młodzieżowych TS Gwarek został trener Sebastian Staś. Tarnogórzanin, który od dłuższego czasu stale czyni postępy w prowadzeniu drużyn młodzieżowych Gwarka będzie odpowiadał za funkcjonowanie naszej Akademii zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym. Szkoleniowiec, który w naszym Klubie prowadzi zajęcia z grupą trampkarzy z rocznika 2005 pozostanie również przy swoim dotychczasowym stanowisku. Trenerowi gratulujemy awansu i życzymy mu samych sukcesów w nowej funkcji.

 

Na swoim nowym stanowisku Sebastian Staś zastąpi dotychczasowej koordynatora grup młodzieżowych TS Gwarek, Bartłomieja Cymerysa, który z początkiem sezonu 2019/2020 został włączony do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Gwarka, a także będzie odpowiadał za zgłoszony z nowym sezonem do rozgrywek B-klasy drużyny rezerw. Klub z tego miejsca chciałby bardzo serdecznie podziękować Bartłomiejowi Cymerysowi za dotychczasowy trud włożony w rozwój Akademii, która z roku na rok stale się rozrasta. Jednocześnie życzymy trenerowi samych sukcesów na nowym etapie trenerskim. 

 

Serdeczne podziękowania za wieloletnią i owocną współpracę należą się również trenerowi Sebastianowi Foszmańczykowi. Były zawodnik pierwszej drużyny TS Gwarek, który od wielu lat pomagał w naszym Klubie szkoląc zawodników z roczników 2007/2008 z końcem ubiegłego sezonu zrezygnował ze względów rodzinnych ze swojego dotychczasowego stanowiska. Biorąc pod uwagę występy w pierwszej drużynie Gwarka, a następnie poświęcenie się w naszym Klubie karierze trenerskiej, Sebastian w Gwarku Tarnowskie Góry spędził prawie dekadę! Za wszystkie sukcesy związane z naszymi młodymi zawodnikami, a także za ten rzadko spotykany w piłkarskim świecie długi staż w klubie z Tarnowskich Gór, TS Gwarek pragnie trenerowi Sebastianowi bardzo serdecznie podziękować, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów na nowych etapach życia!

 

Ponadto pragniemy wszystkich kibiców oraz rodziców poinformować o pozostałych zmianach trenerskich, jakie zaszły od nowego sezonu w Akademii Piłkarskiej Gwarka Tarnowskie Góry. Od sezonu 2019/2020 najstarszą grupą młodzieżową w naszym Klubie będą Juniorzy Młodsi, których prowadzić będzie ich dotychczasowy trener Bartłomiej Podolski. W skład grupy, która reprezentować będzie Gwarek na szczeblu wojewódzkim wejdą zawodnicy z roczników 2003 oraz 2004. Grupa rozpocznie swoje zmagania ligowe już w najbliższy weekend.

 

Również na poziomie ligi wojewódzkiej reprezentować Gwarek Tarnowskie Góry będzie wspomniana grupa trenera koordynatora Sebastiana Stasia. Drużynę będą reprezentować zawodnicy z rocznika 2005, a także z rocznika 2006. Pomagać Sebastianowi Stasiowi będzie trener Adam Reichel. O pierwsze w tym sezonie punkty nasze drużyny powalczą również w najbliższy weekend.

 

Drużynę Gwarka Tarnowskie Góry z rocznika 2007 prowadzić będzie dalej w rozgrywkach ligowych trener Marcin Wujek. Występującą w Lidze Okręgowej drużynie wspomogą zawodnicy z rocznika 2008, a trenera Marcina wspomoże trener Damian Toczek. Start rozgrywek z udziałem naszej drużyny zaplanowany został na początek września.

 

Również na początku września zobaczymy w akcji w meczach mistrzowskich naszych Orlików. W najbliższym sezonie zawodników z rocznika 2009 prowadzić będzie ich dotychczasowy trener Sylwester Kurek przy pomocy trenera Michała Kaszkiela. 

 

Tegoroczne rozgrywki ligowe Orlicy Młodsi z rocznika 2010 rozpoczną pod okiem trenera Piotra Ibroma. Grupę naszych młodych zawodników wspomoże również trener Damian Toczek. Dla przyszłych wychowanków Gwarka będzie to przejście z rozgrywek Żaków do rozgrywek Orlików. Swoje mecze domowe w ligowym sezonie mistrzowskim będą oni rozgrywać na Orliku przy ul. Pokoju w Tarnowskich Górach.

 

Nad dalszym rozwojem piłkarskim zawodników z grupy Żaków z rocznika 2011 nadal będzie czuwał trener Przemysław Oziębała

 

Naszą najmłodszą grupę Skrzatów złożonych z zawodników z roczników 2012 oraz młodszych przejmie wraz z nowym sezonem trener Łukasz Karmański, którego bardzo serdecznie witamy w Gwarku Tarnowskie Góry. Trenera posiadającego licencję trenerską UEFA A wspomoże podczas zajęć Dominik Labus.

 

W najbliższym czasie wszystkie zmiany w strukturach Akademii Piłkarskiej Gwarka Tarnowskie Góry zostaną naniesione na naszą stronę internetową. Wszystkich kibiców oraz rodziców prosimy o wyrozumiałość. Gdy tylko będzie to możliwe zmiany zostaną zaktualizowane w naszej zakładce MŁODZIEŻ. Wszystkim trenerom życzymy wytrwałości w swojej pasji oraz trafnych decyzji w rozpoczynającym się za niewiele ponad tydzień (w zależności od grupy wiekowej) nowym sezonie piłkarskim, a naszym zawodnikom samych udanych spotkań mistrzowskich!

Dodaj komentarz